0-800-339-515 (бесплатно) (067) 406 81 08 (050) 410 29 08 Замовити дзвінок
0
Корзина 0 грн.
Ваш кошик порожній
Официальный импорт с 2005 г.
Более 70 дилеров по Украине
Собственный сервисный центр
Выставочный зал 150 м2
УкрУкр
kosmetologia.com.ua

Як справитись зі зморшками навколо очей? (Частина I)

 • 20 грудня 2019 10:43:09
 • Олеся Мандебура-Нога,
 • Відгуки: 0
 • Переглядів: 1814

Знаменита Коко Шанель якось сказала фразу, що стала культовою: «Ваше обличчя у двадцять років дано вам природою, яким воно буде у п’ятдесят, залежить від вас». У цих словах − глибокий сенс, зріла жіноча мудрість, життєва філософія, світогляд. Найяскравіша зовнішність, найідеальніша шкіра потребують догляду, і чим раніше його почати, тим пізніше доведеться шукати методи боротьби зі зморшками навколо очей, першими зморшками на лобі, першими складочками між бровами.

Очі: найніжніша шкіра

Поява зморшок, нажаль, природний процес. Людський організм так влаштовано − всі наші органи з віком слабшають, втрачаючи поступово свої життєві ресурси. Шкіра навколо очей − найніжніша, саме вона першою сигналізує своїй власниці про необхідність потурбуватися про неї, змінити усталені звички. Спосіб життя, наша щоденна міміка, генетика − від них насамперед залежить, як швидко з’являться мішки і зморшки під очима, причина їх ранньої появи − теж вони. Вираз «продовжити молодість» насамперед означає омолодити шкіру навколо очей, адже не даремно косметологи радять починати доглядати за нею ще з юності. Зволожуючий гель як щоденний профілактичний догляд з 14-16 років − сьогодні це стає нормою для початку формування звички правильно доглядати за собою, берегти свої очі від появи ранніх зморшок.

Мабуть, не буде великим перебільшенням стверджувати, що як тільки дівчинка починає користуватися першою «дорослою» косметикою, вона повинна вивчити і знати, як правильно її змивати, щоб унеможливити появу ранніх перших зморшок, особливо навколо очей. На превеликий жаль, досі поширеною звичкою, що ми отримали у спадок від мам і бабусь, є використання твердого мила для вмивання. Ми не можемо бачити, який стрес при цьому переживає ніжна шкіра − і навколо очей, і всього обличчя. Але з відчуттям її стягнутості знайомі, мабуть, усі. Зневоднення − одна з класичних стандартних причин появи ранніх зморшок, і неправильні звички щоденного догляду значною мірою виступають стимуляторами цього стану зневоднення шкіри.

Знаходячись у «дорослому» стані, шкіра жінки для попередження появи зморшок потребує постійного зволоження − будь-якого типу, будь-якого віку, з будь-якими косметологічними чи дерматологічними проблемами. Насамперед це стосується очей. Взимку, влітку, весною − кожен сезон має власні способи зневоднювати шкіру. Гаряче сухе повітря кондиціонерів і батарей, активне сонце і ультрафіолет, ослаблений після зими імунітет − всі ці фактори при неправильному щоденному догляді провокують передчасну появу перших зморшок, раннє старіння. Прибрати вже сформовану складочку за допомогою кремів, хай навіть з арсеналу професійної косметики, навряд чи вдасться − тут вже потрібні інші методи. Тому найдієвіший спосіб попередити появу зморшок, особливо навколо очей − правильно доглядати за шкірою домашніх умовах.

Домашній догляд: базові правила


 

Правильний домашній щоденний догляд за собою − один з найпростіших і найефективніших способів віддалити в часі появу перших зморшок, насамперед навколо очей. І в це поняття ми пропонуємо вкладати дещо інший зміст, що відрізняється від загальноприйнятого. Крем вранці і ввечері після 25 − це чудово, але недостатньо. Пропонуємо акцентувати увагу на таких пунктах:

 • Вибір засобу для щоденного вмивання, насамперед − для очей. Ніякого мила − ні твердого, ні рідкого, ні дитячого, щоб не провокувати появу зморшок. Молочко, піна, гель, мус, гідрофільна олія − в мас-маркетах вибір засобів для вмивання шкіри в залежності від її типу, стану, досить великий, і знайти свій продукт нескладно. Молочко − для чутливої, юної, ніжної, сухої, вікової шкіри зі зморшками. Гель більше підходить для жирної, щільної. Олія − навпаки, для сухої (хоча є варіанти і для жирної − з олією лавру, чайного дерева, розмарину, чорного кмину, шавлії, розмарину тощо) і на любителя. Якщо після використання засобу є поява сильного відчуття стягнутості, навіть після застосування тоніку, пробуємо інший варіант.
 • Демакіяж. Розуміємо, що демакіяж і очищення − це різні процедури, які не замінюють одна одну, і для них використовуються різні продукти. З самої першої туші вчимося не терти шкіру під очима і не провокуємо ранню появу зморшок. Ріжемо ватний диск пополам (саме ріжемо ножицями, щоб не було ворсинок), лінією відрізу підкладаємо під нижні вії. Оптимально − зверху на очі покласти змочений у засобі для демакіяжу ватний диск. Через кілька секунд обережно знімаємо туш і тіні з очей м’якими рухами зверху вниз. При цьому весь макіяж залишається на половинці диску, а не на шкірі навколо очей − цей простий спосіб ефективно попереджує появу зморшок навколо очей.
 • Використання тоніку. Обов’язково після вмивання протираємо обличчя тоніком. Перше правило його вибору − відсутність у складі спирту, навіть для жирної шкіри. Можна лише уявити, як тонік зі спиртом у складі здатен висушувати шкірні покриви навколо очей, провокувати ранню появу зморшок! Косметична промисловість розвивається дуже швидкими темпами, в будь-якому супермаркеті, аптеці тощо обов’язково є поличка з тоніками. Краще, щоб всі засоби, утому числі й для очей, були однієї торгової марки − хоча би з тієї простої причини, що вони зварені на одній воді. Тонік усуває відчуття стягнутості − один з основних факторів появи зморшок, вирівнює PH шкіри, прибирає залишки косметики і засобів для вмивання, готує шкіру до наступного догляду − нанесення кремів, сироваток.
 • Креми: денний, нічний, для очей. Постійне використання кремів − дійовий спосіб віддалити в часі появу зморшок. Ще кілька років тому назад існувало правило, що до 25 років не потрібні нічні креми. Протягом останніх кількох років застосовується дещо інший підхід − поява на поличці нічного крему залежить більшою мірою від стану шкіри і її проблем, чим від віку. Якщо намічаються перші зморшки навколо очей, нема сенсу чекати 25-ти років, щоб почати використовувати нічні засоби для догляду. Сьогодні досить виробників, чия продукція орієнтована на юних 20-річних жінок, і серед них − нічний крем. Але про необхідність підтримки достатнього рівня зволоженості шкіри навколо очей з юних років для профілактики появи зморшок − гель в підлітковому віці − вже писалося вище.
 • Правильне нанесення кремів. Чудово, якщо дівчата і жінки, які нас читають, знають про лінії найменшого розтягування шкіри. Саме по ним, масажним лініям, наноситься крем для профілактики небажаних вікових появ. Звісно, набагато простіше швиденько нанести його круговими рухами на все обличчя зразу. Але обережний розподіл по лініям найменшого розтягування шкіри − вірний спосіб.
 • Крем під очі наноситься до межі периорбітальної зони − саме в цьому місці варто очікувати появу зморшок. Не потрібно «замазувати» кремом всю верхню повіку, не потрібно підходити до лінії росту вій. Наносимо крем і розподіляємо його м’якими поплескуваннями найслабшим пальчиком − безіменним. Напрямок − від зовнішнього кута ока до внутрішнього. Є дуже цікаві особливі техніки нанесення кремів для попередження появи зморшок навколо очей − безконтактні. Якщо коротко − це коли ви водите подушечками пальців на відстані 1−2 см від шкіри з нанесеним кремом. Направлене тепло, яке йде від пальців, прогріває шкіру, крем впитується глибше й активніше працює проти зморшок, відсутній фізичний фактор тертя шкіри − не стимулюється поява зморшок.

Ми описали базові пункти догляду за шкірними покривами, застосування яких в ідеалі має стати щоденним правилом. У наступній частині ми продовжимо нашу статтю і розповімо про ті способи корекції зморшок і попередження їх появи, особливо в делікатній зоні навколо очей, які існують і проявляють найбільшу ефективність − від домашніх засобів до апаратних методів.
Частина II

 • Посты автора
 • Биография
author
Олеся Мандебура-Нога,

Дипломований косметолог: "У своїй косметологічній практиці я дотримуюсь 5 основних правил: 1. Не нашкодити. Адже клієнти довіряють нам найдорожче – своє обличчя. 2. Дати більше, ніж очікує клієнт. 3. Сучасний косметолог – також і психолог. Потреба у відпочинку – той прихований чинник, який часто є глибинною основою візиту. 4. Постійне навчання. Сучасна індустрія краси – це потужні лабораторії, в яких працюють найкращі хіміки, біохіміки, біологи, технологи, фізики. Відстежувати новітні тенденції, багато вчитися, постійно займатися професійним самовдосконаленням – обов’язкові складові успішної роботи. 5. Любити свою професію."

 
 
Залишити відгук ↓
 
Ще ніхто не залишив відгуків до запису.