0-800-339-515 (бесплатно) (067) 406 81 08 (050) 410 29 08 Замовити дзвінок
0
Корзина 0 грн.
Ваш кошик порожній
Официальный импорт с 2005 г.
Более 70 дилеров по Украине
Собственный сервисный центр
Выставочный зал 150 м2
УкрУкр
kosmetologia.com.ua

Апаратна косметологія: працюємо з упередженнями

  • 05 листопада 2021 00:00:00
  • Олеся Мандебура-Нога,
  • Відгуки: 0
  • Переглядів: 302

Сьогодні з першого погляду складно вгадати вік людини – і можна з легкістю помилитися років на 10, а то й більше. Догляд за собою за допомогою сучасних технік і методик творить чудеса у буквальному сенсі цього слова. Доглянута, сяюча, чиста, зволожена шкіра, підтягнутий овал обличчя, маленькі звужені пори, відсутність другого підборіддя, гладенька шия і декольте – сучасна косметологія, озброєна косметологічними апаратами і засобами нового покоління, має надзвичайно широкий спектр можливостей.

У світовому масштабі апаратні процедури вже давно користуються заслуженою популярністю. Та ж само мікрострумова терапія, скажімо, у світі застосовується з середини 80-х років минулого століття, в Україні – останні 15 років. І в цьому можна віднайти своєрідну перевагу – українські косметологи можуть бути впевнені, що технології, які вони використовують, вивчені вздовж і впоперек, і насамперед – щодо потенційно можливих негативних наслідків.

У кабінеті сучасного косметолога може розміститися добрий десяток апаратів з догляду за обличчям і тілом – поліфункціональних комбайнів і окремих приладів. Клієнти навіть можуть мати своїх особистих любимчиків – хтось обожнює вакуумний масаж, а хтось із задоволенням бігає раз в місяць на підтримуючу процедуру радіочастотного ліфтингу. Апаратні процедури в українській косметології – вже давно не новинка, але для широких мас вони багато у чому лишаються terra incognita. І невідоме і незвідане завжди лякає і насторожує, породжуючи упередження, забобони, вигадки. Наскільки вони обґрунтовані – давайте розберемося детально.

Упередження №1. Апаратна косметологія – це небезпечно

Ні, якщо дотримані головні умови:

  • Косметолог працює з сертифікованим обладнанням, яке він придбав в офіційного представника. Технічні параметри таких комбайнів відповідають міжнародним стандартам, обладнання пройшло повну сертифікацію в Україні і є безпечним – і для клієнтів, і для самих косметологів. Адже і вони теж можуть піддаватися впливу фізичних чинників, особливо якщо уявити кількість часу, проведеного з увімкненими апаратами.
  • Косметолог проводить апаратну процедуру, повністю дотримуючись протоколу. Деякі види маніпуляцій можуть викликати небажані наслідки – для попередження їх виникнення у тому числі і розробляються протоколи. Кожна методика в косметології має свій власний протокол, вони не взаємозамінні. Доповнити його відповідно до індивідуальних проблем і потреб клієнта – інша справа.
  • Б’юті-спеціаліст зібрав повний детальний анамнез клієнта. Кожна апаратна методика має не лише показання до застосування, але і перелік протипоказань 0 і це природньо. Чим ефективніший метод, тим перелік протипоказань може бути більшим. Відповідальний майстер збере всю докладну інформацію, включаючи навіть, скажімо, наявність алергії на метал. Утім, іноді ця сама алергія може проявитися безпосередньо під час самої процедури або відразу після неї, а людина про неї навіть не підозрювала. 

Апаратна косметологія – це вплив на організм людини фізичних чинників: електричного струму, коливань ультразвукових хвиль, електромагнітного поля, від’ємного вакуумного тиску, кольорових хвиль тощо. Всі ці методи так чи інакше запозичені з медицини – а значить, можуть користуватися і користуються медичною доказовою базою.

Упередження №2. Апаратні процедури неефективні

Ні, і косметологія це підтверджує своїми практичними результатами. Жоден пластичний хірург не може, не зможе і навряд чи буде прицільно працювати з кожним окремим м’язом – а це з легкістю здійснить мікрострумова терапія. Відновлення на клітинному рівні – це теж мікроструми. І скальпелю хірурга це не підвладне.

Щоб позбутися внутрішнього жиру «глибокого залягання» хірургічним методом, потрібно для початку взяти скальпеля до рук і різати. Це анестезія, операція, післяопераційні нюанси тощо. А ультразвукова кавітація «добереться» до глибоких шарів за 30 хвилин – саме така кількість часу відведена на одну процедуру. І за цю ж 1 процедуру в об’ємі талії може десь загубитися 4 см.

Порівняння ефективності апаратних, операційних та ін’єкційних методик – звична практика. І лише фахівці розуміють, наскільки така постановка питання є взагалі некоректною. У них всіх – різні завдання, різні можливості та обмеження. Звісно, ніякий вакуум не збільшить груди на 3 розміри – як це зробить пластичний хірург. Звісно, мімічні зморшки не зникнуть миттєво, щойно «побачать» насадку рф-ліфтингу – як після ін’єкції.

Але жодні ін’єкції не замінять косметологію і догляд за собою. Підколоти оченята і поставити філери в носогубці – одна справа, а шліфувати, зволожувати, насичувати шкіру, лікувати акне та пігментацію, працювати з овалом обличчя, прибирати друге підборіддя – зовсім інша. А головне – після апаратної процедури це буде та само людина, її легко впізнають рідні, близькі, знайомі. Все та ж, лише матиме інший вигляд – наче після відпочинку.

Упередження №3. Ці методи підходять не всім, у них багато протипоказань 

Ні – якщо у клієнта немає проблем зі здоров’ям. У протилежному випадку деякі методи дійсно застосовувати неможна. Будь-яка апаратна методика має свої обмеження. Але і сауну, за великим рахунком, можуть відвідувати теж не всі – купероз на обличчі, серце, тиск, деякі хронічні захворювання, патології тощо мінімізують її відвідини. Навіть звичайну механічну чистку не рекомендується проводити, скажімо, на шкірі з куперозом – куди ж ще більше травмувати капіляри?

Апаратна косметологія – це завжди спочатку збір анамнезу. Більшість протипоказань має загальний або відносний медичний характер: серцево-судинні захворювання, серцева і ниркова недостатності, онкологічні захворювання, туберкульоз, епілепсія, автоімунні захворювання, ГРВІ, грип, підвищена температура тіла, герпес, значна кількість новоутворень на шкірі тощо. Вагітність, період лактації, 6 місяців після пологів – теж входять до цього переліку протипоказань в косметології.

У загальному переліку апаратних методик варто окремо виділити вакуум та ультразвукові процедури. Саме вони можуть максимально пригодитися у випадку деяких автоімунних захворювань, коли заборонено використання електричного струму. Аналогічно ці 2 методики – оптимальний варіант у випадку індивідуальної непереносимості електричного струму, коли медичних протипоказань до мікрострумової терапії, рф-ліфтингу, електропорації наче і немає, а застосувати їх не вийде. Лишається вакуумний масаж, фонофорез по активним концентратам, ультразвукова чистка і лед-лампа – але її теж варто використовувати з обережністю.

Упередження №4. Це дуже довго 

Ну, за одну-дві процедури підтягнути овал обличчя, прибрати друге підборіддя і вирівняти зморшки точно не вдасться. Особливо якщо 50 років з собою нічого взагалі не робити, не відвідувати косметолога і не загалом не цікавитися косметологією. Жоден косметолог за 1 раз не зітре з обличчя декілька десятків років – і не точно не варто розраховувати. Та навіть і за 100 разів теж. Чим більшу кількість років зароджувалися і «прописувалися» в дермі зморшки, тим складніше і довше з ними працювати.

Одні з найскладніших в апаратній косметології для корекції – гусячі лапки і кисетні зморшки. Периорбітальна ділянка починає старіти дуже рано – років на 10 раніше, чим інше обличчя. Занадто ніжна шкіра, тонкий шар підшкірно-жирової клітковини, часті застійні явища, активна міміка. Кисетні зморшки – одна з ознак дрібнозморшкуватого типу старіння, або як варіант – комбінованого за цим типом. Чим раніше жінка прийде на профілактику і догляд, тим легше і дешевше для неї буде досягнути результату.

Є велика різниця, зі шкірою якого віку, ступеня доглянутості і типу старіння доведеться працювати косметологу. Саме ці пункти – індивідуальні особливості віку, ступні доглянутості, тип старіння – відповідають за кількість візитів, вибір пріоритетних апаратних методик, швидкість досягнення результату і тривалість його збереження.

Але, в будь-якому випадку, підтримуючі процедури будуть потрібні постійно – адже ми з кожним роком не молодшаємо. Оптимальний варіант – 1 раз на 2–3 тижні. У молодому віці достатньо приходити на професійний догляд 1 раз на кілька місяців – щоб б’юті-спеціаліст провів ексфоліацію епідермісу, зволожив, наситив активними сироватками. У старшому віці цього вже буде недостатньо, треба відвідувати косметолога частіше.

***

Клієнти «з досвідом», які пройшли хоча б один курс омолоджувальних методик і періодично приходять на підтримуючі сеанси, часто розбираються в косметології та апаратних методиках не гірше самого косметолога. Вони розуміють: догляд за собою – це симбіоз, у якому працюють разом професійні косметологічні засоби та косметологічні прилади, і плюс домашній догляд, звісно. Вони вже не мають нереальних очікувань і не пред’являють до спеціаліста завищених вимог. Вони вже знають, що таке «вдячна шкіра» і її щаслива власниця.

  • Посты автора
  • Биография
author
Олеся Мандебура-Нога,

Дипломований косметолог: "У своїй косметологічній практиці я дотримуюсь 5 основних правил: 1. Не нашкодити. Адже клієнти довіряють нам найдорожче – своє обличчя. 2. Дати більше, ніж очікує клієнт. 3. Сучасний косметолог – також і психолог. Потреба у відпочинку – той прихований чинник, який часто є глибинною основою візиту. 4. Постійне навчання. Сучасна індустрія краси – це потужні лабораторії, в яких працюють найкращі хіміки, біохіміки, біологи, технологи, фізики. Відстежувати новітні тенденції, багато вчитися, постійно займатися професійним самовдосконаленням – обов’язкові складові успішної роботи. 5. Любити свою професію."

 
 
Залишити відгук ↓
 
Ще ніхто не залишив відгуків до запису.