0-800-339-515 (бесплатно) (067) 406 81 08 (050) 410 29 08 Замовити дзвінок
0
Корзина 0 грн.
Ваш кошик порожній
Официальный импорт с 2005 г.
Более 70 дилеров по Украине
Собственный сервисный центр
Выставочный зал 150 м2
УкрУкр
kosmetologia.com.ua

Мімічні зморшки: прибрати, мінімізувати, відкорегувати

 • 01 листопада 2021 10:29:06
 • Олеся Мандебура-Нога,
 • Відгуки: 0
 • Переглядів: 2853

Щоденний домашній вранішній б’юті-ритуал багатьох жінок (та, мабуть, майже всіх) розпочинається з уважного розглядання себе у дзеркалі ванної кімнати. Ми шукаємо на своєму обличчі нові зморшки і зосереджено вивчаємо старі, щиро і від душі бажаючи їм усім щезнути. Щезнути безповоротно і назавжди, не лишивши по собі й сліду.

На жаль, на мімічні зморшки і зморщечки наші найщиріші, найсильніші побажання щезнути не справляють аж ніякого враження. Що-ж, нікуди не дінешся – доведеться записуватися до косметолога і пробувати з його допомогою хоча б трішечки прибрати те, що успішно формувалося не один десяток років.

Прочитати обличчя: міміка і види зморшок

За своєю суттю, мімічні зморшки – це вікові зміни на шкірі. Звісно, набагато простіше, ефективніше, економічно вигідніше з погляду клієнта почати роботу з ними завчасно – приходити на профілактичні процедури, користуватися професійною косметикою, дотримуватися рекомендацій косметолога у питаннях щоденного догляду. Зморшки на обличчі – це міміка, наші емоції та почуття, це рухи м’язів обличчя. І вони напрацьовуються постійно й щоденно, та навіть – щохвилини.

У своїй роботі косметологи щодня зіштовхуються з одними й тими само проблемами: мімічні зморшки й заломи, носогубка і міжбрів’я, опускання куточків очей і губ, заломи на лобі тощо. Коли на процедури з догляду приходить 30-річня дівчина – це одна практика, а обличчя 50-річної пані – вже зовсім інші косметологічні реалії. І сим старша жінка, тим сильніше проявляється у неї бажання досягнути швидкого результату. Але косметологи не чарівниці, хоча й постійно навчаються – так, їм підвладні неймовірні чудеса, але зупинити час і повернути його плин вони не можуть.

І мімічні зморшки – та проблематика, з якою набагато ефективніше і доцільніше почати роботу завчасно. Загальноприйнято їх поділяти на такі групи:

 • Зона міжбрів’я та чоло
 • Гусячі лапки – ділянка зовнішніх куточків очей
 • Носо-губні складки
 • Зморшки маріонетки та кисетні – зона рота, над верхньою губою, куточків губ

Всі наші емоції, переживання, почуття, невисловлені образи тощо з часом трансформуються у дермальні складки, борозни, заломи. Колеги-косметологи знають і часто зіштовхуються у своїй щоденній роботі також і з різноманітними блоками, що легко діагностуються під руками на етапі вмивання клієнта. Особливо характерною у цьому плані є ділянка колового м’яза рота і куточків губ.

Мімічні зморшки: способи корекції

Сучасна косметологія вже напрацювала значний вибір варіантів і способів корекції вікових мімічних змін у м’язах і на шкірі обличчя:

 • Ін’єкційні 
 • Лазерні технології
 • Ниткові варіанти
 • Хірургічні
 • Фізіологічні апаратні тощо

Який спосіб застосувати – вибирає клієнт, це питання його стану здоров’я, віку та естетичних уподобань, значною мірою – також його життєвої філософії, внутрішніх переконань і світогляду. З погляду косметології один з найголовніших чинників – тип старіння. Вибір способу корекції – це також і питання ціни, адже класичні апаратні методи, скажімо, окрім свої безпечності, найвигідніший в економічному плані варіант.

Ефективно і безпечно: переваги класики

Чим більше особисто я працюю з апаратними методами, тим більше у питаннях омолодження, корекції вікових мімічних змін починаю віддавати перевагу найбільш фізіологічним і безпечним способам, яких давно віднесли до категорії класичних. І тому є кілька основних причин:

 • Здоров’я клієнтів: чим більший досвід роботи, тим частіше трапляються ситуації, коли застосування будь-яких методик на основі, скажімо, електричного струму, або прямо заборонено, але наполегливо не рекомендується
 • Безпечність методів: класичні апаратні методи з легкістю можуть похвалитися кількома десятками років застосування, вони ґрунтовно вивчені, зокрема, щодо можливих негативних наслідків, навіть віддалених у часі
 • Комплексний характер роботи: такі методи чинять комплексний вплив – вони працюють не лише суто з мімічними зморшками і м’язами, скажімо, але і впливають на всі шари шкіри, а деякі з них працюють на клітинному рівні
 • Безболісність: стара добра косметологічна практика – це часто паралельний додатковий релакс і розслаблення. Немає болю, немає потреби в анестезії та знеболюванні, відсутній ризик можливих помилок та операційних / ін’єкційних ускладнень (звісно, за умов дотримання протоколу виконання процедури), немає періоду реабілітації, немає випадіння з активного життя
 • Здоров’я і доглянутість шкіри: класичні методики – це відсутність агресивного впливу на шкіру і підшкірні структури, поєднання омолоджувального, зміцнювального, тонізуючого, доглядового впливу

Що може косметолог: вибрати метод

Фізіологічно безпечна омолоджувальна косметологія має дві провідні методики корекції мімічних зморшок і заломів:

 • Вакуумний масаж
 • Мікрострумова терапія

Щоб вони проявили свою ефективність повною мірою, треба дотриматися головної «вимоги» – відповідний тип старіння. Саме тип старіння – один з найголовніших чинників для вибору кращих способів корекції. Один з найкращих для роботи з погляду результативності – деформаційний тип старіння. Є щічки – є з чим працювати.

Гравітаційний птоз, мімічні зморшки, борозни і заломи, міжбрів’я і носогубка чудово піддаються корекції за допомогою апаратного вакуумного масажу. Важливе протипоказання – значна стадія куперозу, за якої не рекомендується застосовувати від’ємний вакуумний тиск. І навпаки – для початкових стадій куперозу це лікування і чудова профілактика.

Гарні результати щодо корекції мімічних зморшок показує вакуум і при комбінованому з деформаційним типі старіння, а також «втомленому обличчі», хоча і дещо меншою мірою. Єдиний тип старіння, при якому застосування вакуумного масажу недоцільно – дрібнозморшкуватий. Найскладніший і найбільш «невдячний» варіант, для якого головним є рання профілактика і професійний догляд з молодого віку.

Мікрострумова терапія з повним правом утримує лідерську позицію поруч з вакуумом. Величезний спектр показань, серед них купероз та вугрова хвороба, мінімум протипоказань, висока ефективність, можливість прицільно працювати з потрібним м’язом або групою м’язів, освітлення обличчя, робота з пігментацією, омолодження на клітинному рівні – це все мікроструми.

І надзвичайно чудово поєднати в одній процедурі вакуум та мікроструми – саме у цій послідовності.

Що можна додати: підсилимо результат

Альгінатні маски, фонофорез або електропорація, лед-лампа з активним концентратом – основні помічники косметолога та «подруги» наших клієнток. Такі підсилені авторські методики значно підсилюють результат, дають можливість досягнути потрібного ефекту значно швидше, закріплюють і пролонгують досягнуте.
 

Можемо запропонувати такі варіанти процедур:

 • Вакуумний масаж + альгінатна маска
 • Вакуумний масаж + мікрострумова терапія 
 • Вакуумний масаж + мікрострумова терапія + альгінатна маска
 • Вакуумний масаж + фонофорез/електропорація по активному концентрату
 • Вакуумний масаж + фотодинамічна терапія (колір – відповідно до проблем) з активним концентратом
 • Мікрострумова терапія + альгінатна маска
 • Мікрострумова терапія + червоний і зелений (в залежності від супутньої проблеми) колір лед-лампи

Вибір способу введення – фонофорез чи електропорація – залежить від кількох чинників:

 • Анамнезу клієнта: скажімо, автоімунні захворювання унеможливлюють застосування методів з використанням електричного струму – лишається фонофорез
 •  Вибору основного методу корекції мімічних зморшок і заломів: не рекомендується в рамках однієї процедури застосувати кілька методів з одним і тим само фізичним фактором. Це означає, що після мікрострумової терапії обираємо ультразвук – фонофорез

Фотодинамічна терапія – чудовий і дієвий помічник косметолога. Вона може завершувати будь-яку процедуру: чистку, базовий догляд, лікувальні та омолоджувальні процедури. Червоний і зелений – найуживаніші кольори, їх можна використовувати і в моно режимі, і комбінувати разом.

Замість висновків

Останні кілька років спостерігається дуже приємні зміни в українському соціумі: догляд за собою повільно, але впевнено починає означати не лише відвідування спортзалу та басейну, але й косметолога. Наша зовнішність, стан шкіри, її здоровий вигляд – це спільні зусилля двох: косметолога та клієнта. Безпечні й перевірені часом методи корекції мімічних зморшок залишаться актуальними завжди – скільки б нових технологій не з’являлося на б’юті-ринку.

А це означає, що у клієнтів змінюється ставлення до самих себе – адже набагато вигідніше займатися доглядом і профілактикою з молодого віку. В моїй особистій косметологічній практиці поступово збільшується кількість молодих дівчат у віці 20+, які 1 раз на 3-4 тижні із задоволенням приходять на процедури базового догляду та профілактики. Наситити шкіру, доглядати за нею на професійному рівні, побалувати себе кохану – і тим самим надовго відтермінувати у часі появу таких сумних мімічних зморшок.

 • Посты автора
 • Биография
author
Олеся Мандебура-Нога,

Дипломований косметолог: "У своїй косметологічній практиці я дотримуюсь 5 основних правил: 1. Не нашкодити. Адже клієнти довіряють нам найдорожче – своє обличчя. 2. Дати більше, ніж очікує клієнт. 3. Сучасний косметолог – також і психолог. Потреба у відпочинку – той прихований чинник, який часто є глибинною основою візиту. 4. Постійне навчання. Сучасна індустрія краси – це потужні лабораторії, в яких працюють найкращі хіміки, біохіміки, біологи, технологи, фізики. Відстежувати новітні тенденції, багато вчитися, постійно займатися професійним самовдосконаленням – обов’язкові складові успішної роботи. 5. Любити свою професію."

 
 
Залишити відгук ↓
 
Ще ніхто не залишив відгуків до запису.