0-800-339-515 (бесплатно) (067) 406 81 08 (050) 410 29 08 Замовити дзвінок
0
Корзина 0 грн.
Ваш кошик порожній
Официальный импорт с 2005 г.
Более 70 дилеров по Украине
Собственный сервисный центр
Выставочный зал 150 м2
УкрУкр
kosmetologia.com.ua

Імунітет шкіри: що це і як відновити

  • 11 лютого 2021 22:11:13
  • Відгуки: 0
  • Переглядів: 917

Імунітет шкіри – красива, цікава вербальна формула, що дуже інтригує. Останнім часом ця тема стала дуже актуальною і звучить набагато сильніше і частіше. Її дуже люблять вживати косметологи, дерматологи та представники світу професійних косметологічних брендів. Медичний бік питання розглядати немає сенсу – ймовірно, на цю тему пишуться чи скоро будуть написані об’ємні наукові медичні монографії. Але косметологія теж має що сказати з цього приводу – тим паче, найпоширеніші причини його порушення, способи корекції, процедури відновлення й догляду перебувають у межах її прямої компетенції.

Шкіра: бар’єр для всього організму

Шкірні покриви людини виконують багато важливих функцій. У спеціальній косметологічній літературі можна знайти розподіл на декілька завдань – в середньому їх виділять від 6 до 9. Імунна – одна з них. Зазвичай її прийнято поміщати у кінці загального переліку, а починати – із захисної. Хоча є очевидним, що вони напряму пов’язані між собою, адже здатність шкірних покривів якісно і повноцінно захищати організм людини не може не залежати від стану їх імунітету.

Фотозахист від руйнівного впливу ультрафіолетового проміння, патогенної діяльності мікроорганізмів, проникнення чужорідних агентів та інфекцій, а також хімічних речовин, від втрати вологи, підтримка водно-сольового балансу – всі ці завдання виконує захисна функція. А один з головних робочих чинників захисту – імунітет.

Наша шкіра містить захисні клітини – саме їм доручена ця відповідальна й важлива місія. Кератиноцити, лімфоцити, мікрофаги й особливо – клітини Лангерганса, котрі одними з перших розпізнають ворожих інфекційних агентів, виставляють перші механізми захисту – і викликають тим самим розвиток імунної реакції. Саме тому шкірні покриви розглядають як один з органів всієї імунної системи організму.


 

Мікробіом: роль і важливість

Ще одне модне слівце, що відносно недавно було введене до наукового обігу, так мовити – до косметологічного тезаурусу. Свій мікробіом має кожний людський орган, і шкіра – не виняток. Косметологія образно визначає це поняття як сукупність всіх найрізноманітніших мікроорганізмів, які обрали її місцем свого проживання – бактерій, вірусів, мікробів тощо.

Що важливо розуміти з погляду косметології – у кожної людини мікробіом відповідає за виконання шкірою своєї захисної функції, регулюючи роботу її імунітету – імунної системи. І тим самим – допомагає їй лишатися здоровою. А ось на його стан значною мірою впливає вже сама людина, і цей вплив починається з елементарного – системи домашнього догляду, що повторюється день за днем вранці й ввечері.

Розміщуючись і «живучи» безпосередньо на поверхні шкірних покривів, тим самим саме він першим зустрічає всіх «гостей». Тема мікробіому шкіри та її імунітету останнім часом стала настільки запитаною, що на цю тему вже з’явилась велика кількість публікацій, особливо в електронних засобах масової інформації. І всі вони так чи інакше стосуюються косметологічної площини – від догляду до відновлення за допомогою професійних косметологічних засобів та апаратних методів.

Імунітет шкіри: що може нашкодити

У глобальному сенсі на стан імунітету впливає багато чинників – внутрішні і зовнішні. Стреси – особливо постійні, зловживання ультрафіолетом, наявність поганих звичок, важка їжа – особливо у стилі фаст-фуду, захворювання людини і частий прийом антибіотиків тощо. Це всім відомі, навіть дещо банальні, речі – але від того вони не втрачають своєї актуальності і впливу на імунітет і здоров’я людини. Але косметологи виокремлюють і свої професійні причини, нехтування якими швидко приведе клієнта на косметологічну кушетку для вирішення серйозного завдання – відновлення стресової зневодненої шкіри та ранньої антивікової корекції обличчя.

Неправильний догляд – багато хто з косметологів почне з цього. Застосування агресивних засобів для очищення, що порушують гідро-ліпідну мантію, у прямому значенні «висушують» її, призводить до швидкого старіння епідермісу, появі неприємного відчуття стягнення, зневоднення тощо, і в підсумку – до суттєвого послаблення імунітету шкіри. І ці косметологічні засоби мають біти підібрані з урахуванням типу шкірних покривів, існуючих проблем (акне, купероз) і віку. І, звісно, перевага віддається засобам з арсеналу професійної косметики. Тим паче, що сьогодні в Україні їх вибір – просто величезний, в різновому ціновому сегменті – від середнього до так званого VIP-рівня і косметики класу «люкс».

Тонізація – наступний важливий чинник, якого досить часто ігнорують. У світі професійної косметології існують окремі протоколи процедур, що виконуються без тоніку – але їх мало, вони мають специфічний доглядовий характер. В інших випадках застосовувати тонік рекомендується після кожного контакту епідермісу з водою. Є косметологічні бренди, в яких тоніки відсутні як вид продукції взагалі, але в них своя специфіка – і їх одиниці. Одне з найголовніших завдань тоніку – відновити природній pH шкірних покривів, а від його рівня залежить, у тому числі, і стан шкірного імунітету.


 

Відновити шкіру: апаратні методи

В умовах тривалого ігнорування проблем шкіри настає момент, коли вона не просто сигналізує – а буквально волає про спасіння. Висипи, почервоніння, подразнення, відчуття стягнення та сухості тощо – сигнали, якими не варто нехтувати. Тому що їх наступний етап – поява серйозних косметологічних проблем, і сьогодні фахівці цілий перелік шкірних захворювань (розацеа, дерматити, навіть псоріаз) розглядають, у тому числі, і як маркери порушень у системі імунітету шкіри. Далі відбувається поглиблення проблем і передчасне старіння шкірних покривів. А такий зовнішній вигляд вже точно не можна назвати доглянутим.

В арсеналі косметологів є достатньо способів відновити імунітет. Це окремі лінійки косметологічних засобів з пребіотиками – і вони останнім часом стали дуже актуальними і запитаними, ручні способи й протоколи спеціально розроблених трітментів і, звісно, апаратні методи. На стресовій шкірі не можна проводити естетичні процедури – чистки, пілінги, антивікові сеанси, масажі. Косметологи знають про таке золоте правило: перед початком курсу процедур –

  • Стресову шкіру треба заспокоїти
  • Елементи висипів і запалень – вилікувати

Якщо згадати про ручні косметологічні методи відновлення імунітету, то спеціалісти мають власні напрацювання, вироблені з урахуванням специфіки тієї косметики, з якою вони працюють. В однієї компанії це можуть бути спецзасоби у вигляді бустерів та мезоампул, у другою – окрема лінійка засобів з пребіотиками, у третьої – свої власні протоколи антисептичних процедур тощо.

Апаратні методи – дуже зручний спосіб відновити імунітет. Вони можуть бути різного виду:

  • Процедури на введення спеціально підібраних з урахуванням індивідуальних особливостей і потреб у кожному конкретному випадку косметологічних препаратів – електропорація, фонофорез тощо
  • Комплексний догляд – наприклад, гідропілінг

Відмінність гідропілінгу полягає в тому, що його можна розглядати як комплексну процедуру-трітмент, оскільки до його протоколу входить делікатне відлущування епітелію і потім – почергова робота трьох різних сироваток, у кожної з яких – своє поле діяльності і своє завдання. Але однієї процедури недостатньо – для повноцінного відновлення шкірних покривів потрібен курс.

І, звісно, відповідний якісний домашній догляд – як продовження салонного косметологічного догляду з одного боку, і як запорука здоров’я шкіри та її імунітету – з другого.

 
 
Залишити відгук ↓
 
Ще ніхто не залишив відгуків до запису.