0-800-339-515 (бесплатно) (067) 406 81 08 (050) 410 29 08 Замовити дзвінок
0
Корзина 0 грн.
Ваш кошик порожній
Официальный импорт с 2005 г.
Более 70 дилеров по Украине
Собственный сервисный центр
Выставочный зал 150 м2
УкрУкр
kosmetologia.com.ua

Лімфодренаж: знати й пропонувати

 • 07 листопада 2021 00:00:00
 • Олеся Мандебура-Нога,
 • Відгуки: 0
 • Переглядів: 338

Токсини – одне найстрашніших слів людини XXI століття. Незважаючи на те, що сучасна наука не дійшла згоди стосовно загальноприйнятого та єдиновірного тлумачення самого поняття «токсин», про величезну користь детоксикації для нашого організму чули, мабуть, усі. Людство періодично чистить кров, печінку, селезінку та інші органи, його постійно бентежать питання, звідки беруться токсини і як їх вивести. Принаймні, саме ці запити лідирують у пошукових системах на відповідну тематику. Косметологія теж має що запропонувати з цього приводу – лімфодренаж.

Ключові слова у назві – лімфа і дренаж. Щосекунди у процесі життєдіяльності нашого організму утворюється багато шкідливих для нього речовин – токсинів і шлаків. Це продукти розпаду життєдіяльності клітин, віруси, лейкоцити, загиблі мікроби тощо. Важливість лімфи – у її виконуваній роботі: вона забезпечує клітини поживними та потрібними речовинами і виводить продукти метаболізму. Якщо говорити словами із тезаурусу косметологів, це живлення та чистка. А лімфодренаж – допомога лімфатичній системі тіла у його відповідальній роботі.

Лімфодренаж: важливо знати для косметологів 

Багато мануальних та апаратних процедур у кабінеті косметолога передбачають проведення обов’язкових за протоколом лімфодренажних методик. Це стосується процедур і на тілі, і на обличчі:

 • Міостимуляція: спочатку – лімфодренаж
 • Ультразвукова кавітація: після неї – обов’язковий лімфодренажний масаж
 • Мікрострумова терапія: 2-й етап – лімфодренаж, і цей етап пропускати не можна

Людський організм – складна система, в якій всі органи взаємопов’язані між собою. Лімфа – рідина досить щільна і спокійна, вона тече повільно і виконує свою роботу не поспішаючи, ретельно і ґрунтовно. З віком її рух починає уповільнюватися – це означає, що шкідливі речовини накопичуються і лишаються в органах, отруюючи їх. Лімфодренажний масаж – спосіб допомогти лімфатичній системі, а значить – і всьому організму. Ручний чи апаратний метод при цьому використовувати – вже вирішує косметолог.

Є ще один не дуже приємний стан – застій рідини в тканинах, який призводить до набряклості. Його наслідком може так званий набряковий целюліт – якщо йдеться про тіло, темні кола навколо очей – якщо про обличчя. Це лише кілька прикладів того, до яких неприємних наслідків можуть призвести застійні явища. І водному, і в іншому випадку для корекції ситуації теж використовується лімфодренаж.

Лімфодренажний масаж: варіанти

Можна скільки завгодно проводити чистку обличчя і пілінг всього тіла, але непорядок з лімфатичною системою гальмуватиме досягнення чистого результату. Адже наша шкіра – багато в чому маркер тих процесів, які відбуваються в організмі. І десь приблизно років з 30 плюс/мінус бажано почати займатися елементарною профілактикою – це лише обличчя, а й тіла. Лімфодренажний масаж – та процедура, яка за своєю глибиною та ефективністю впливу на тіло і здоров’я в цілому у мільйон разів дорожча, ніж її вартість у салонах краси й приватних кабінетах.

Власне, існує 2 основних варіанти впливу на лімфатичну систему:

 • Апаратний масаж
 • Ручні маніпуляції

До речі, це одні із найулюбленіших процедур для клієнтів. Тому що після них – завжди легкість і відчуття відпочинку. Єдине, що тут важливо – щоб кімната для дам була близенько.

Лімфодренажний масаж: апаратні процедури

Перевага апаратних лімфодренажних процедур у тому, що вони значно полегшують працю косметолога. Ну а ручні маніпуляції – це завжди обмін енергією, безпосередній прямий контакт між майстром та клієнтом, взаємна довіра і повна релаксація.

Основних апаратних варіантів чотири:

 • Пресотерапія
 • Лімфодренажний масаж мікрострумовими рукавичками
 • Вакуумний лімфодренаж
 • Лед-терапія жовтим світлом

Пресотерапія. Ще її називають пневмомасажем, пневматичним масажем. Цю чудову процедуру лімфодренажу можна пропонувати всім клієнтам – звісно, спочатку треба зібрати детальний анамнез і вияснити протипоказання. А їх не так вже і багато: варикозне розширення вен 3-4 стадії, підвищений тиск та деякі інші. Унікальна процедура – за своєю простотою, елементарністю, собівартістю, що наближається до нульової і колосальному ефекту.

Лімфодренажний масаж мікрострумовими рукавичками – теж досить проста й легка процедура. У порівнянні з пресотерапією передбачає участь косметолога чи масажиста, але потребує значно менше зусиль, ніж третій варіант – вакуумний масаж. Чудово діє на м’язи, розслабляючи їх. Використовується і для тіла, і для обличчя.

Вакуумний лімфодренаж передбачає найбільше зусиль спеціаліста. І триває довше – тому що діаметр насадок має розмір, менший за долоню. А долонями в мікрострумових рукавичках можна охопити як мінімум половину литкового м’яза чи всю щиколотку. Та й працює масажист при мікростумовому методі обома руками, що теж значно пришвидшує прорцедуру.

Фотодинамічна терапія жовтим світлом – теж досить дієва методика для обличчя. Тут важливо, щоб жовтий колір був все ж у моно режимі для якісного впливу. 

Мануальні методи: працюють руки

Ручна процедура лімфодренажного масажу – значно більшою мірою задоволення для клієнта, ніж для майстра. Для косметолога – це фізичні зусилля, віддача своєї енергії – до мокрої футболки на спині. Для клієнта – дуже ефективний і приємний сеанс, що гарантує значний ефект.

Досить популярним є лімфодренаж для обличчя, широко відомий як іспанський лімфодренажний масаж. Найпотрібніший і разом з тим найніжніший. М’які рухи, що неначе обіймають, самі рухи по лініям відтоку лімфи нагадують ніжні погладжування, що почергово змінюються делікатним натисканням на лімфатичні вузли. В одному лише Києві його існує близько 20 варіацій. Цю техніку масажу косметологи часто беруть за основу, додають трохи ліфтингових рухів, створюючи свою власну авторську методику.

Лімфодренаж – один із найрезультативніших і найприємніших способів вплинути на багато процесів в організмі. Широкий спектр ефектів, а це детоксикація, робота з набряками, розслаблення, знеболення, посилення обміну речовин тощо, робить його однією із найбільш потрібних процедур у кабінеті краси.

Прийшовши в косметологію з фізіотерапії, лімфодренаж став одним із найбільш потрібних, корисних та ефективних методів для підтримки і збереження легкості, бадьорості, здоров’я, а отже – й краси.

 • Посты автора
 • Биография
author
Олеся Мандебура-Нога,

Дипломований косметолог: "У своїй косметологічній практиці я дотримуюсь 5 основних правил: 1. Не нашкодити. Адже клієнти довіряють нам найдорожче – своє обличчя. 2. Дати більше, ніж очікує клієнт. 3. Сучасний косметолог – також і психолог. Потреба у відпочинку – той прихований чинник, який часто є глибинною основою візиту. 4. Постійне навчання. Сучасна індустрія краси – це потужні лабораторії, в яких працюють найкращі хіміки, біохіміки, біологи, технологи, фізики. Відстежувати новітні тенденції, багато вчитися, постійно займатися професійним самовдосконаленням – обов’язкові складові успішної роботи. 5. Любити свою професію."

 
 
Залишити відгук ↓
 
Ще ніхто не залишив відгуків до запису.