0-800-339-515 (бесплатно) (067) 406 81 08 (050) 410 29 08 Замовити дзвінок
0
Корзина 0 грн.
Ваш кошик порожній
Официальный импорт с 2005 г.
Более 70 дилеров по Украине
Собственный сервисный центр
Выставочный зал 150 м2
УкрУкр
kosmetologia.com.ua

Наводимо красу–II: ультразвук у кабінеті косметолога

  • 20 травня 2021 22:01:46
  • Відгуки: 0
  • Переглядів: 456

У попередній статті ми анонсували коротку серію статей, присвячену найбільш запитаним фізичним факторам, що працюють у кабінеті косметолога. Перша з них присвячена електричному струму, за допомогою якого проводять десяток базових процедур. Вони спрямовані на лікування, омолодження, відновлення шкіри і м’язів, чистку, лімфодренаж та видалення неестетичних новоутворень. Друга стаття серії присвячену ультразвуку – акустичним коливанням, частота яких перевищує верхній поріг звуку, що його може чути людина.

У медицині ультразвук використовується давно й активно – це хірургія, офтальмологія, фізіотерапія, кардіологія, акушерство й гінекологія, неврологія, стоматологія, діагностика, фармакологія тощо. За його допомогою видаляють зубний камінь, проводять процедуру літотрипсії, лікують запалення сідничного нерву – і цей перелік медичних можливостей можна продовжувати й далі.

Ультразвук використовують для різки й зварювання металів, готують однорідні суміші – зокрема, із тих речовин, що самостійно не змішуються між собою до гомогенного стану – олії та води, ртуті та води, наприклад. Він активно використовується у біології, промисловості, техніці, ехолокації.


 

Зі світової медицини, біології й техніки косметологія взяла на озброєння все, що лише можна. І насамперед – методи й апарати. За допомогою ультразвуку у кабінеті косметолога проводять кілька ефективних процедур різної направленості – чистку й пілінг, введення косметичних засобів і мікромасаж, боротьбу з надлишковою вагою та омолодження. Одна з особливостей застосування ультразвуку – чітко обмежений час процедури: максимум 20 хвилин в межах одного сеансу.

Ультразвукова чистка обличчя – одна з найпопулярніших косметологічних процедур. Залежно від стану й типу шкіри спеціаліст вибирає імпульсний або постійний режим, виставляє потрібний рівень інтенсивності. Одна з головних технічних характеристик ультразвукового скрабера – частота коливань, у професійному обладнанні вона перебуває у межах 28 +/- 2 кГц.

Показання: необхідність чистки для шкіри всіх типів, акне, жирна й пориста шкіра з ознаками надлишкової кількості себуму.

Протипоказання: онкологія, доброякісні новоутворення зі схильністю до збільшення, гіперпігментація, вітиліго, армування, захворювання серцево-судинної системи, друга половина вагітності.

Ультразвуковий пілінг шкіри – процедура, яку деякі фахівці відрізняють від чистки. Різниця між ними – у попередній підготовці шкіри: для якісної роботи ультразвуку при чистці шкірні покрови потребують належної обробки – розпушення. Для цього використовуються гелі холодного гідрування, вапоризація, ензимні пілінги з подальшим утепленням тощо. Ультразвуковий пілінг, згідно з цією думкою, такої підготовки шкіри не потребує – лопатка сама зробить усю потрібну роботу.

Показання і протипоказання аналогічні до ультразвукової чистки.

Фонофорез, або ультрафонофорез – косметологічна процедура, що поєднує дію 2-х факторів: високочастотного ультразвуку у діапазоні 1–3 МГц та лікарських / косметологічних препаратів.

Ультразвукова хвиля у високочастотному діапазоні має здатність збільшувати провідність шкіри, оскільки під її дією короткочасне порушення цілісності захисного шару. При цьому утворюються мікро- проміжки у клітинному просторі – а вже крізь них і проходять молекули речовин. Паралельно посилюються метаболічні процеси і проникність мембран клітинок, стимулюється виробництво колагену, запускаються та розвиваються місцеві реакції. Це все виокремлює фонофорез як оптимальний варіант, зокрема, для профілактики і лікування куперозу, зміцнення стінок капілярів і судин.

Якщо актуальніше питання безпосередньо введення препаратів, оптимально працювати ультразвуком по косметологічним засобам гелевої текстури. Це можуть бути сироватки, спеціальні серуми – наприклад, антикуперозні, гелі, пептидні гелеві засоби. Якщо важливіший мікромасаж на клітинному рівні, спеціаліст може обрати для роботи засіб, що містить олії.

Процедуру фонофорезу можна проводити через день – і після 10 сеансів настійливо рекомендується зробити перерву мінімум на місяць.

Показання: порушення мікроциркуляції крові, атонічна й тьмяна шкіра, купероз, вікові зміни, зневоднена й чутлива шкіра, рубцеві зміни й акне. У кожному з цих випадків косметолог підбирає відповідні засоби за потребами. Вони можуть містити, наприклад, низькомолекулярну гіалуронову кислоту, антиоксиданти, пептиди, ДМАЕ, вітаміни, вазопротектори, сік алое вера, екстракти лікарських рослин тощо.

Протипоказання: онкологічні захворювання, загальні інфекційні захворювання та підвищення температури тіла, вияви клінічної дерматології у місцях роботи, захворювання сполучної тканини, серцево-судинні патології, у випадку наявності кардіостимулятора потрібна консультація кардіохірурга, тромбофлебіт, виражений атеросклероз та цукровий діабет, вагітність і період лактації тощо.

Ультразвуковий кавітаційний ліполіз – косметологічна процедура по тілу, при якій завдяки коливанням ультразвукових хвиль відбувається розщеплення й руйнація жирових клітин, адипоцитів, у глибоких шарах шкіри. Активно застосовується у різноманітних програмах корекції ваги, моделювання фігури, боротьби з в’ялістю шкіри та целюлітом. Процедура безболісна й комфортна, з високою ефективністю. Розрізняють кавітацію низькочастотну (25–45 кГц, застосовується безпосередньо для роботи по тілу, має більшу глибину проникнення – до 14 см) та високочастотну (1–1,1 МГц, локальна корекція жирових відкладень – наприклад, у ділянці другого підборіддя, глибина проникнення ультразвуку до 6 см).

Показання: зайва вага, целюліт та апельсинова кірочка, в’яла шкіра, стійкі жирові відкладення.

Протипоказання: наявність у тілі металевих імплантів (у ділянці потенційної обробки) та кардіостимулятора, захворювання печінки та нирок, сечокам’яна і жовчнокам’яна хвороби, хронічні захворювання органів у ділянці потенційного впливу, онкологія, загальні інфекційні захворювання і підвищена температура тіла, цукровий діабет, венозна недостатність, вагітність і період лактації, вживання жарознижувальних і знеболювальних препаратів упродовж 10 днів перед процедурою тощо.

SMAS-ліфтинг – косметологічна процедура омолодження за допомогою високо інтенсивного сфокусованого ультразвуку. Єдина на сьогодні безопераційна методика, при якій фізичний чинник працює з поверхневою м’язово-апоневротичною системою (Superficial Muscle-Aponeurotic System), так званим SMAS шаром.

Суть методу – глибоке точкове прогрівання (до 600С) поверхневої м’язово-апоневротичної системи з її подальшим різким скороченням. Результатом такого процесу буде різке скорочення волокон колагену і яскраво виражений ліфтинг. Щось подібне ми вже знаємо – RF-ліфтинг, при якому дерму й гіподерму прогріває електричний струм у радіочастотному діапазоні. Ультразвук при SMAS-ліфтингу працює безпосередньо на СМАС-рівні.

Показання: деформаційний та комбінований за ним типи старіння, в’ялість і понижений тонус шкіри, наявність зморшок, заломів і брилів, птоз м’яких тканин обличчя та шиї, втрата чіткості овалу та лінії вилиць.

Метод ультразвукової підтяжки не рекомендується для омолоджувальних сеансів при дрібнозморшкуватому типі старіння – тут він мало ефективний у зв’язку з відсутністю чи слабким шаром гіподерми.

Протипоказання: онкологія, загальні інфекційні захворювання і підвищена температура тіла, хронічні захворювання у стадії загострення, гострі гарячкові захворювання, порушення цілісності шкірних покривів у потенційній ділянці обробки, вияви клінічної дерматології, псоріаз, вітиліго, герпес, вагітність і період лактації тощо.

Як бачимо, ультразвуку у косметології трошки менше, ніж електричного струму. Але з його допомогою проводять базові процедури, омолоджувальні та лікувальні. У наступній статті поговоримо про ще один чудовий фізичний чинник, який так люблять косметологи та відвідувачі салонів краси – вакуумний від’ємний тиск.

 
 
Залишити відгук ↓
 
Ще ніхто не залишив відгуків до запису.