0-800-339-515 (бесплатно) (067) 406 81 08 (050) 410 29 08 Замовити дзвінок
0
Корзина 0 грн.
Ваш кошик порожній
Официальный импорт с 2005 г.
Более 70 дилеров по Украине
Собственный сервисный центр
Выставочный зал 150 м2
УкрУкр
kosmetologia.com.ua

Целюліт: апаратні методи корекції фігури

 • 11 жовтня 2020 14:38:14
 • Олеся Мандебура-Нога,
 • Відгуки: 0
 • Переглядів: 1815

Для сучасних жінок слово целюліт часто звучить як вирок. Апельсинова кірочка на стегнах, сідницях, животі, руках проголошена ворогом №1, на священну боротьбу з яким треба кинути всі сили й доступні ресурси. Ще кілька років тому досить звичною для літніх пляжних берегів була картина жахливих великих гематом на жіночих тілах у верхній частині стегон. Обізнані люди на це дивились зі співчуттям, необізнані – з жахом. Болючість – саме такою була перша асоціація і в перших, і в других.

Недивно, що пошук і створення ощадливих методів впливу на проблемні ділянки став окремим запитаним і перспективним напрямом в косметології. Адже чи не єдина нехірургічна безопераційна альтернатива вмілим і міцним рукам масажиста – апарат. До того ж, реальна болючість ручного антицелюлітного масажу не гарантувала отримання швидкого і стійкого результату. І хоча його прихильниці є і сьогодні, але методи апаратної корекції посіли гідне місце в салонах краси, масажних і косметологічних кабінетах, медичних клініках і центрах.

 


 

Целюліт: що це, в чому особливість

Целюліт – це трансформаційні зміни в структурі підшкірної жирової і сполучної тканини, що мають явні візуальні ознаки на шкірі. Медики констатують, що найбільшою мірою ця хвороба властива для жінок європеоїдної раси. Українські вчені-медики навіть наводять цифри – 85% жінок мають ці патологічні зміни. Жіноче тіло, враховуючи специфіку нашого організму, не може не мати підшкірного жиру – особливо в зоні розташування репродуктивних органів. Логічно, що зміни в підшкірній жировій тканині відбуваються в тих ділянках, де її найбільше – на стегнах, сідницях, животі. Також проблема може зачепити верхню частину рук, ноги повністю, боки.

Мабуть, із зовсім невеличкою долею перебільшення можна припустити, що під це поняття зараз підводять практично будь-які вікові зміни на шкірі – втрату чітких окреслених контурів ніг, сідниць і фігури в цілому, втрату еластичності та пружності шкіри. Жіноча половина людства настільки добре обізнана про цю хворобу, що в більшості випадків досить легко її в себе знаходить – навіть тоді, коли її ще і близько немає. І починає шукати способи корекції.


 

Загалом є 3 найпростіших способи впевнитися у наявності патології:

 • Візуальний метод: тіло має набряки, шкіра стає млявою, рихлою, суттєво втрачає еластичність і пружність
 • Пальпація: під пальцями відчуваються маленькі ущільнення – часто болючі, шкіра при легкому стисканні її у складочку стає нерівною, з’являються ямочки, бугри, апельсинова кірочка, посилюється в’ялість
 • Третій спосіб – уже очевидні і явні зміни: будь-які, навіть найслабші натискання і стискання шкіри викликають болісні відчуття, часто без причини з’являються маленькі гематоми

На початкових стадіях розвитку целюліт зазвичай не має явних видимих ознак на шкірі. Шкіра втрачає свій пружній зовнішній вигляд і набуває типових ознак, коли зміни в підшкірній жировій і сполучній тканині вже перейшли на наступний етап. Перша і друга стадії – найпростіші, найдоступніші і найбільш безболісні для апаратної корекції.

 

 

Целюліт: причини і стадії

Медики визнають, що остаточні причини виникнення повністю не вивчені і невідомі, але в загальноприйнятими вважаються дві:

 • Застійні явища в організмі
 • Проблеми з обміном речовин

Загальний перелік відомих причин досить широкий – крім наведених, до нього входять такі чинники:

 • Статевий диморфізм структури шкірних і підшкірних тканин
 • Зміни у фіброзних колагенових перегородках
 • Наявність запальних процесів (зокрема, у дермі й гіподермі)
 • Васкулярні (судинні) зміни
 • Гіпертрофія жирової тканини гормональні дисфункції

Ускладнюють ситуацію слабкі фізичні навантаження і тим паче їх відсутність, слабкість судин, стреси, надлишкова вага тощо.

Сучасна медицина й косметологія услід за нею стандартно виокремлюють 4 стадії целюліту – від початкової до фінальної – найважчого стану, яке класифікується вже як серйозне захворювання:

 • Початкова, 1 стадія – «найулюбленіша» для косметологів, оскільки легко, безболісно і з найменшими затратами піддається апаратній корекції. Для неї характерна відсутність явних зовнішніх ознак – лише легка локальна набряклість. Як метод апаратного впливу часто достатньо пресо терапії.
 • 2 стадія: якщо шкіру взяти у складочку, з’являється легка нерівномірність у шкірних покривах – починає формуватися та сама апельсинова кірочка, починає слабшати еластичність і пружність. У ділянках з патологічними змінами вже порушений обіг крові та лімфи. Апаратна корекція безболісна і досить проста.
 • 3 стадія: бугристість, ямочки та інші ознаки помітні в стані спокою – для цього непотрібно стискати епідерміс. Він втрачає колір – стає більш блідим, при пальпації відчуваються типові «вузлики», можуть бути або вже є болісні відчуття при натисканні. Прогресують порушення мікроциркуляції крові, формуються застійні явища. Апаратна корекція може викликати неприємні і навіть болісні відчуття.
 • 4, фінальна: деякі косметологи називають її «виноградна лоза» – вузлики щільно з’єднані між собою, в’ялість і рихлість шкіри явно виражена. Спостерігається лімфостаз і порушений кровообіг.

Зазвичай уже на 2 етапі ситуація стає зрозумілою і починається пошук ефективних робочих методів.

 

 

Апаратна корекція целюліту: що краще працює

На різних ділянках тіла хвороба починається нерівномірно – на одних швидше, на других повільніше. Тому медики виокремлюють два різних підходи до вирішення проблеми – профілактику і власне лікування. До того ж, для більшості процедур по тілу робота починається з лімфодренажу – а він уже є профілактикою для можливих наступних виявів хвороби на інших ділянках.

Сучасна косметологія пропонує значний перелік діючих методів – і апаратна корекція посідає серед них надійне місце. Найефективніші з практичного погляду такі способи:

 • Пресотерапія: чудова профілактика порушень лімфообігу і кровообігу, зняття набряклості. Після 30 років за умов відсутності протипоказань рекомендується проводити курс з 10–12 процедур двічі на рік. Вона ж – обов’язковий попередній етап для одних апаратних процедур по тілу і завершальний – для інших. При початковій стадії целюліту, так званому набряклому целюліті, часто є самодостатньою процедурою.
 • Вакуумний масаж: один з найефективніших апаратних методів корекції. В залежності від стану шкіри, рівня болісності можна працювати різними насадками – банками, вакуумно-роликовими насадками, вакуумно-кульковими. Одна з останніх відносних новинок на професійному бьюті-ринку України – термовакуум – особливо оптимально підходить для перших сеансів роботи з болісним целлюлітом, коли при роботі банками чи роликовими насадками чітко виражені неприємні чи навіть болісні відчуття. Глибокий прогрів значно їх зменшує. Ефективність вакуумного масажу значно посилюється, якщо на шкіру нанести спеціальні активні засоби.
 • Ультразвукова кавітація: метод апаратної корекції, при якому вплив на жирові клітини адипоцити чинить ультразвукова хвиля. Для роботи по тілу застосовується низькочастотна кавітація, у якої велика глибина проникнення ударної хвилі – до 14 см. Після цієї процедури обов’язково проводять лімфодренаж – і пресо терапію в тому числі.
 • Міостимуляція: вплив електричним струмом на м’язи з метою ъх скорочення, посилення кровообігу, пришвидшення обмінних процесів і локального ліполізу в місцях прикріплення електродів. Перед застосуванням цього методу апаратної корекції обов’язково проводять попередній лімфодренаж – і знову згадаємо пресотерапію.
 • Термоковдра: поряд з апаратними методами доведену ефективність мають антицелюлітні обгортання. Для цього застовують різноманітні препарати, що у своєму складі містять імбир, чорний перець, герань тощо. Якщо немає протипоказань, для підсилення ефективності і глибини проникнення речовин рекомендується застосовувати термоковдру.

Комплексний підхід у косметології давно вже вважається класикою. Складаючи програму лікування, косметолог враховує не лише стадію розвитку целюліту, але й спосіб життя клієнта, специфіку його роботи, наявність можливих протипоказань. Одним з найефективніших методів апаратної корекції традиційно вважається вакуумно-роликовий масаж. Сучасна індустрія краси пропонує велику різноманітність насадок – з роликами різної форми, гладенькими й різьбленими, різною їх кількістю – одним-двома-трьома. Суттєва перевага наведених вище методів апаратної корекції – в доступності обладнання Beauty ServiceТМ для косметологів.

 • Посты автора
 • Биография
author
Олеся Мандебура-Нога,

Дипломований косметолог: "У своїй косметологічній практиці я дотримуюсь 5 основних правил: 1. Не нашкодити. Адже клієнти довіряють нам найдорожче – своє обличчя. 2. Дати більше, ніж очікує клієнт. 3. Сучасний косметолог – також і психолог. Потреба у відпочинку – той прихований чинник, який часто є глибинною основою візиту. 4. Постійне навчання. Сучасна індустрія краси – це потужні лабораторії, в яких працюють найкращі хіміки, біохіміки, біологи, технологи, фізики. Відстежувати новітні тенденції, багато вчитися, постійно займатися професійним самовдосконаленням – обов’язкові складові успішної роботи. 5. Любити свою професію."

 
 
Залишити відгук ↓
 
Ще ніхто не залишив відгуків до запису.