0-800-339-515 (бесплатно) (067) 406 81 08 (050) 410 29 08 Замовити дзвінок
0
Корзина 0 грн.
Ваш кошик порожній
Официальный импорт с 2005 г.
Более 70 дилеров по Украине
Собственный сервисный центр
Выставочный зал 150 м2
УкрУкр
kosmetologia.com.ua

Правила дезінфекції та стерилізації в салонах краси

 • 06 грудня 2018 13:25:28
 • Відгуки: 0
 • Переглядів: 7109

Дезінфекція та стерилізація – ключові принципи діяльності будь-якого закладу, специфіка роботи якого полягає у постійному контакті з людьми, будь-то салон краси, медичний центр, установа громадського харчування, загалом будь-який громадський заклад. Звісно, для кожного окремого випадку існують свої чіткі правила проведення очисних процедур, але загальні принципи містять багато спільних обов’язкових рис. Загалом, питання дезінфекції та стерилізації – це питання взагалі існування конкретного закладу на ринку краси. Його репутації, його відповідального ставлення до клієнтів і – до самих себе теж.


Цікавий факт. Нещодавно в одній невеличкій групі, що об’єднує мешканців одного мікрорайону Києва в соціальній мережі Facebook, прозвучало питання на шталт: «Дівчата, а підкажіть, будь ласка, у нас на районі косметичний кабінет, де є справжні стерилізатори». Опустимо дискусію, що розвернулась під постом – цей приклад яскраво проявив кілька моментів.


По-перше, сучасні потенційні клієнти – люди освічені, вони турбуються про своє здоров’я і переймаються не лише якістю отриманих послуг, а й вивченням наслідків потенційних ризиків від відвідування закладу і загроз своєму здоров’ю. По-друге, в епоху бурхливого розвитку інформаційних технологій (а в Україні, за даними статистики, рівень користувачів інтернету зростає щороку значними темпами) інформація розповсюджується блискавично. Відповідно, настільки ж миттєвим може бути як руйнування репутації певного закладу, так і, навпаки, її зростання. Особливо актуально це для закладів, що мають територіальні рамки вузької локації – клієнту набагато важливіше те, що відбувається в межах «його» території, а не за 10 км від нього. По-третє, наявність, за характеристикою відвідувачів, «справжніх» стерилізаторів – факт, який може відіграти основну вирішальну роль у залученні нових клієнтів. І по-четверте: озвучене запитання, незалежно від варіанту його формулювання, здатне загострити й актуалізувати тему дезінфекції та стерилізації у салонах краси для нового сегменту жіночої частини аудиторії.


Залишимо за лаштунками статті юридичні моменти – в наш час насправді складно уявити, щоб власник  / керівник салону та співробітники не були ознайомлені з відповідною законодавчою базою. Якщо ж говорити про суто практичний бік справи, то тут вирізняється кілька моментів.


 


 • Дезінфекція та стерилізація інструментів – питання здоров’я і навіть життя. При чому йдеться як про відвідувачів салону, так і про майстрів – особливо манікюру і педикюру, а також косметологів і перукарів. Саме ця категорія працівників індустрії краси відноситься до групи найвищого ризику. Серед найстрашніших хвороб – інфікування гепатитами (В і С) та ВІЛ/СНІДом. Також поширені випадки інфікування венеричними (гонорея, сифіліс) захворюваннями, стафілококовою / грибковою інфекцією, туберкульозом.
 • Принагідно нагадаємо – згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, гепатити В і С – серйозні фактори професійного ризику для співробітників системи охорони здоров’я. Оскільки і перший, і другий передаються через кров інфікованої людини, то, відповідно, і працівники сфери краси, під час роботи яких відбувається порушення цілісності шкірних покривів людини, автоматично потраплять у цю ж зону професійного ризику. А територія України відноситься до зони високого поширення цих хронічних інфекцій. Перед нами – лише країни Африки та Східної Азії.
 • Дезінфекція та стерилізація манікюрних та перукарських засобів, будь-яких інших інструментів та приладів косметологічного салону, особливо якщо вони безпосередньо контактують зі шкірою людини – обов’язкова.
 • Головним чином очищенню підлягають: робочі ножиці усіх видів; інструменти і предмети з пластику (пензлики, гребінці, щітки, затискачі, бігуді); інструменти для манікюру та педикюру; змінні насадки для обладнання (електроди, насадки для брашингу, дарсонваля тощо); інструменти для виконання татуажу, перманентного макіяжу, для нанесення гриму і макіяжу; ріжучі частини багаторазового використання перукарських засобів (електричні машинки для стрижки); увесь посуд, який використовувався для проведення процедур (мисочки, ванночки тощо).
 • Дезінфекція і стерилізація – окремі етапи очищення, які не замінюють один одного. Система очищення має 3 ступеня, які виконуються у такій послідовності: дезінфекція, механічна очистка, стерилізація. Можливе поєднання кількох етапів, наприклад: дезінфекція + механічна очистка. Стерилізація – завершальний етап.
 • Дезінфекція – комплекс спеціальних заходів зі знищення патогенних і умовно-патогенних мікроорганізмів на виробах косметологічного призначення, а також ліквідація шляхів можливої передачі зараження. Саме тому усі інструменти після завершення роботи з конкретним клієнтом спочатку опускаються у дезінфікуючий розчин, а потім – очищуються механічним чином. При такій послідовності дій мікроорганізми з інструментів не перейдуть на руки, одяг і т.д. майстра. Пам’ятаємо, що під час дезінфекції гинуть не всі мікроорганізми. Стерилізація – процес 100% знищення на виробах косметологічного призначення усіх видів мікроорганізмів та їх спор, завершальний етап процедури.
 • Для дезінфекції найчастіше застосовуються хімічні речовини з широким спектром антимікробної дії. Вибираючи хімічний розчин, зверніть увагу на спектр його антимікробної дії, відсутність руйнівного впливу на матеріали, які будуть оброблятися, високий рівень безпечності для людини і навколишнього середовища, відсутність різкого неприємного запаху. У випадку, якщо використання хімічних розчинів неможливе (вибори зі скла, пластику, ворсу: щітки, пензлі, спонжи тощо, а також предмети з гострими краями, які швидко псуються і виходять з ладу від дії хімічних речовин), використовуються інші засоби, наприклад – ультрафіолетові бактерицидні стерилізатори. Попри свою назву, такий апарат не знищує стійкі спорові форми.
 • Для стерилізації найефективнішим на сьогодні вважається метод дії високих температур з використанням сухожарової (сухоповітряної) шафи, найтолерантнішим щодо інструментів – метод парової стерилізації (автоклав). Серед інших засобів – кварцові (гласперленові) стерилізатори, хімічна стерилізація. Кожен з них має свої переваги і обмеження, тому кожен засіб варто вивчати з урахуванням усіх обставин – спеціалізації конкретного салону, потреб, щоденної пропускної здатності тощо. Хімічна стерилізація має свою специфіку проведення процедури, набагато складніша і використовується переважно в медичних закладах.
 • Після кожного відвідувача обов’язково проводиться дезінфекція робочого місця майстра: його стола, лампи, стільця майстра і стільця клієнта. А отже, купуючи косметологічні меблі, переконайтесь у повній придатності їх покриття до впливу дезінфікуючих засобів.
 • І останнє. Після стерилізації інструментів головне питання – їх правильного подальшого зберігання.

Дезінфекція і стерилізація інструментів у салонах краси, косметологічних клініках і кабінетах – питання щоденної безпеки майстра і клієнта. Відповідальне ставлення до здоров’я всіх учасників косметологічної процедури може стати основним ідентифікатором вашого салону, який вигідно вирізнятиме його на фоні інших. А там, де є серйозна конкурентна перевага – стабільний завтрашній день, нові клієнти, і, звісно, нові прибутки й перспективи розвитку.

 
 
 
Залишити відгук ↓
 
Ще ніхто не залишив відгуків до запису.