0-800-339-515 (бесплатно) (067) 406 81 08 (050) 410 29 08 Замовити дзвінок
0
Корзина 0 грн.
Ваш кошик порожній
Официальный импорт с 2005 г.
Более 70 дилеров по Украине
Собственный сервисный центр
Выставочный зал 150 м2
УкрУкр
kosmetologia.com.ua

Пігментація: які апаратні методи працюють

 • 17 жовтня 2020 21:40:46
 • Олеся Мандебура-Нога,
 • Відгуки: 0
 • Переглядів: 2284

Одна з найпоширеніших проблем шкіри – незалежно від віку, сезону, типу шкіри, типу старіння. Пігментні плями на обличчі – дуже неестетичне видовище, що формує негативне емоційне тло. Їх закривають шарами тональної основи – а в найскладніших випадках в арсеналі у їх власниці є кілька тонів засобів для маскування, і на ділянках з різним ступенем пігментації використовується різний відтінок. Одне з найскладніших у цій проблемі – її вкрай складно лікувати і вилікувати. У спеціалізованих джерелах є дані, що цього можна досягти лише в 30 % випадків. В інших 70% йтиметься про стійку ремісію – з подальшим потенційно можливим її новим виникненням за наявності провокуючих причин.

 

 

Пігментні плями: коротко про причини

Сучасна медицина виділяє 2 основні причини їх виникнення – внутрішні і зовнішні. Внутрішні – це генетична спадковість, і їй сьогодні відводять головну, провідну роль. За наявності такої спадковості вступають у гру зовнішні чинники, що стають справжнім «пусковим механізмом»:

 • Зміни у гормональному фоні: вживання гормональних контрацептивів, гормональна терапія у цілому, патології внутрішніх органів (печінки, щитовидної залози тощо), навіть банальна глистяна інвазія
 • Вагітність і лактація
 • Вплив ультрафіолету: зловживання тривалим перебуванням на сонці, в солярії
 • Застосування косметичних засобів, у складі яких складники з фотосенсибілізуючими властивостями, агресивних засобів для очищення шкіри, її надмірне пересушування тощо

В залежності від глибини пошкодження шкіри виділяють 3 форми пігментації:

 • Епідермальна: поверхнева форма, найлегше піддається лікуванню та профілактиці за допомогою апаратних і ручних методів
 • Дермальна: складніший випадок. Оптимально застосовувати лазерні апарати, але деякі класичні методи також ефективні
 • Змішана форма: поєднання епідермальної та дермальної. Вимагає поєднаного підходу

Пігментація, викликана змінами в гормональному фоні, насамперед потребує консультації лікаря чи навіть кількох лікарів – особливо гінеколога, ендокринолога, гастроентеролога. І якщо на прийом до косметолога прийшла молода клієнтка з явно вираженими пігментними плямами – без складання коректного повноцінного анамнезу, включно з питанням про засоби контрацепції, проблему буде дуже складно прибрати. Вагітність і лактація – інша справа, мало хто з жінок уникнув їх появи у цей період. Є дані, що близько 50% жінок зіштовхується під час вагітності з цим явищем. Але їх перевагу в тому, що в більшості випадків хлоазма – пігментація вагітних – минає сама через деякий час. А ось вживання протизаплідних пігулок одним зі своїх побічних ефектів може спровокувати появу мелізми – і в цьому випадку складно добитися висвітлення обличчя в кабінеті косметолога, якщо клієнтка не змінить свій протизаплідний препарат.

З іншого боку, наявність пігментних плям на обличчі в косметології ідентифікується як явна ознака фотостаріння шкіри, її пошкодження UV-випромінюванням. І не лише від ультрафіолету – згідно з останніми даними, шкіра вловлює також інфрачервоне та видиме світло, а отже – вони також чинять на неї певний вплив. Найнебезпечніший для шкіри, найбільш руйнівний і найглибший за глибиною проникнення – UVA.UVB досягає епідермального шару і поглинає ним. І в першому, і в другому випадках UV- випромінювання не минає для шкіри безслідно – в організмі починається складні хімічні реакції, що стимулюють процес меланогенезу.

Пігментація: способи корекції та лікування

Коректний збір анамнезу допоможе косметологу вияснити основну (чи основні) чинники появи темних плям на шкірі клієнта / клієнтки. І вже залежно від отриманої інформації, форми мелізми тощо скласти план корекції і лікування стану шкіри. У цілому можна говорити про три головні методи, що використовуються для освітлення обличчя (і не лише обличчя – адже пігментні плями мають різну локалізацію на шкірі):

 • Ін’єкційний: наприклад, мезотерапія, плазмоліфтинг, біоревіталізація
 • Апаратний: алмазна мікродермабразія, фототерапія, лазерне шліфування тощо
 • Ручні методи: застосування професійний засобів для відбілення, пілінгів тощо

Ін’єкційні методи – тема окремої статті. Їх проведення можливе лише в спеціалізованих медичних клініках досвідченими лікарями-косметологами, дерматологами. А ось апаратні та ручні методи – поле безпосередньої компетенції косметолога естетиста. Найбільш показова вий ефект досягається у комплексній терапії, і значною мірою залежить від форми гіпермеланози. У більшості випадків косметолог у своїй практичній діяльності зіштовхується безпосередньо з меланіновою гіперпігментацією. А в цьому випадку можливе застосування багатьох апаратних методів, і основні з них такі:

 • Гідропілінг
 • Мікрострумова терапія
 • Фотодинамічна терапія
 • Алмазна мікродермабразія
 • Брашинг
 • Лазерна терапія
 • Електропорація
 • Газорідинний пілінг
 • Ультразвуковий фотофорез

 

 

Наведені у переліку методи характеризуються різним напрямом дії – апаратне та кислотне відлущування епідермісу, пригнічення виробництва меланіну, введення препаратів для відбілювання, відновлення пошкоджених еластинових та колагенових волокон. Утім, єдиного протоколу лікування та корекції шкіри з пігментацією немає, і тут кожен косметолог складає власну програму, орієнтуючись на власні можливості – наявність у нього певних апаратів та професійних косметичних засобів.

Апаратні і ручні методи: освітлювати, не видаляти

Реальність полягає у тому, що далеко не кожен клієнт, який має на обличчі пігментні плями, миттєво побіжить до дорогої клініки з лазерним обладнанням на процедуру їх видалення. І не лише дорожнеча процедури відіграє тут свою роль. Ербієвий або фракційний лазери, скажімо, добре працюють з глибоко розміщеними пігментними плямами дермальної форми. Важливий факт – у випадку вибору лазерного апаратного методу віддавати перевагу так званому «холодному лазеру», який не прогріває шкіру – а значить, сам не спровокує посилення виявів пігментації.

Класичні апаратні методи таких наслідків не мають – і це залежить від їх робочих факторів. На сьогодні одним з найефективніших способів корекції та лікування плям можна вважати фотодинамічну терапію. Добре себе зарекомендували також гідропілінг, мікрострумова терапія та алмазна мікродермабразія. Останні три методики працюють більше для пігментації епідермальної форми – вони не порушують цілісність шкірних покривів, не мають агресивний характер.

Лед-лампа – один з найдоступніших, найлегших і найбезпечніших способів висвітлити шкіру. Червоний і зелений кольори – основні робочі чинники. Вони регулюють продукцію меланіну, зменшують яскраво виражену пігментацію, активують вироблення колагену і здійснюють загальне відновлення шкіри. Орієнтовний курс: двічі на тиждень упродовж 4-6 тижнів, потім 1 процедура 1 раз на місяць ще 4 місяці. Тривалість одного сеансу – 30-40 хвилин. Така схема дає стійкий виражений ефект.

Ручні методи – це, передусім, пілінги, особливо хімічні. Їх використання в косметології дуже популярне – особливо, якщо йдеться про AHA-кислоти. І жовтень у цьому сенсі – місяць старту пілінгуючих програм. Пігментація і гіперпігментація різного походження – безпосередні показання для їх застосування, а корекція плям – один з обов’язкових ефектів. Ще відносно нещодавно хімічні пілінги характеризувались доволі жорсткою та агресивною дією – і можливим ускладненням після їх використання могла бути не корекція пігментних плям після їх застосування, а, навпаки – посилення гіперпігментації. Їм на зміну прийшло нове покоління хімічних пілінгів, і сучасні засоби відрізняються ощадливою дією. Модний напрям – так звана технологія «контрольованого стресу», коли до складу кислот додається біо-озон.

 

 

Меланогенез – досить складний процес, прибрати пігментні плями за 1–2 сеанса нереально. Тут і клієнту, і його косметологу варто налаштовуватись на тривалу роботу. Меланоцити, згідно з останніми науковими даними, клітини-довгожителі з дуже повільним циклом. Утім, деякі медики все ж озвучують орієнтовні терміни – на їх думку, повний курс для позбавлення від пігментних плям складає не менше 60 днів. І нехай ваші клієнти увійдуть до числа тих 30%, яким успішно вдалося позбутися пігментації!

 • Посты автора
 • Биография
author
Олеся Мандебура-Нога,

Дипломований косметолог: "У своїй косметологічній практиці я дотримуюсь 5 основних правил: 1. Не нашкодити. Адже клієнти довіряють нам найдорожче – своє обличчя. 2. Дати більше, ніж очікує клієнт. 3. Сучасний косметолог – також і психолог. Потреба у відпочинку – той прихований чинник, який часто є глибинною основою візиту. 4. Постійне навчання. Сучасна індустрія краси – це потужні лабораторії, в яких працюють найкращі хіміки, біохіміки, біологи, технологи, фізики. Відстежувати новітні тенденції, багато вчитися, постійно займатися професійним самовдосконаленням – обов’язкові складові успішної роботи. 5. Любити свою професію."

 
 
Залишити відгук ↓
 
Ще ніхто не залишив відгуків до запису.