0-800-339-515 (бесплатно) (067) 406 81 08 (050) 410 29 08 Замовити дзвінок
0
Корзина 0 грн.
Ваш кошик порожній
Официальный импорт с 2005 г.
Более 70 дилеров по Украине
Собственный сервисный центр
Выставочный зал 150 м2
УкрУкр
kosmetologia.com.ua

Апаратні насадки: дезінфекція і стерилізація

 • 28 серпня 2020 20:12:09
 • Олеся Мандебура-Нога,
 • Відгуки: 0
 • Переглядів: 2379

Контакт зі шкірою клієнта – основний критерій необхідності проведення дезінфекції і стерилізації у салонах і кабінетах краси. Косметологи, які спеціалізуються на проведенні естетичних, загальних доглядових, неінвазивних і релаксаційних процедур, тут мають маленьку, але суттєву перевагу: зазвичай у них немає контакту зі слизовими оболонками та ін’єкційного пошкодження шкіри. З кров’ю – так. А для можливого інфікування й зараження достатньо маленької краплинки крові.

Друга перевага – протипоказання для застосування апаратних методів. Згадаємо – до них, окрім серйозних медичних захворювань, відносяться також будь-які вияви клінічної дерматології – особливо в ділянці впливу.

 Апаратні насадки: застосовуємо класифікацію Сполдінга

Світове медичне співтовариство ось уже понад 50 років застосовує у своїй практиці підхід американського вченого Ерла Сполдінга (E.H.Spaulding) (університет Темпл, Філадельфія, США). Його систематизація виявилась настільки вдалою, що і підхід, і сам термін «класифікація Сполдінга» до цього часу використовуються світовою медициною – незважаючи на появу все нових і нових медичних технологій знезаражування.

Головна категорія – наявність пов’язаного з інструментарієм ризику інфікування, від яких залежить і з яким пов’язаний вибір рівня дезінфекції і стерилізації:

 • Некритичні: контакт з інтактною шкірою (лат. Intactus – непошкоджений) – низький ризик
 • Напівкритичні: контакт зі слизовими оболонками або неінтактною (пошкодженою) шкірою – середній ризик
 • Критичні: інструменти для інвазивних процедур (скажімо, для порожнинних операцій) – високий ризик

Низький ризик передбачає низький рівень дезінфекції і стерилізації, середній ризик – середній рівень, і високий ризик критичних інструментів – відповідно, високий рівень деконтамінації.

Виходячи з цієї класифікації, можна зробити такі висновки:

 • Апаратні насадки косметологічних комбайнів не відносяться до критичних інструментів – вони працюють лише на верхньому шарі шкірних покривів, епідермісі, і не мають контакту зі стерильними внутрішніми порожнинами, тканинами людини
 • Окремі види маніпул відносяться до напівкритичних – якщо в процесі роботи виникають або можуть виникнути пошкодження шкірних покривів. Це лопатка для ультразвукового скрабера, аксесуари для алмазної мікродермабразії
 • Якщо процедури проводять на інтактній – непошкодженій – шкірі, маніпули відносяться до некритичних

Відповідно, якщо косметолог естетист дотримується протипоказань і не працює зі шкірою, де є прояви клінічної дерматології – він, окрім усього іншого, тим самим елементарно захищає і клієнта, і себе від можливого ризику інфікування.

Апаратні насадки: знімні і незнімні

Робота з косметологічною технікою має ще одну специфіку – не всі маніпули можна зняти чи відкрутити і провести повний цикл стерилізаційної обробки з дотриманням всіх її етапів. І це теж маркер – якщо спеціаліст знає, що він не може провести повну дезінфекцію і стерилізацію своїх інструментів, він не буде працювати на шкірі з пошкодженнями. Але що робити, якщо це потрібно? Наприклад, провести ультразвукову чистку на шкірі з елементами акне 1-2 ступеню?

Тому спочатку розділимо всі маніпули на 2 окремих види – знімні і незнімні:

 • Знімні: електроди і рукавички для мікрострумової терапії, баночки і насадки для вакуумного масажу, алмазної- та гідро- дермабразії, гідропілінгу, гальваніки, щітки для брашингу, електроди для дарсонвалізації
 • Незнімні: лопатка ультразвукового скрабера, рукоятки для RF ліфтингу, фонофорезу, електропорації і термовакууму, холодовий молоточок

Знімні маніпули: схема знезараження

Знімні апаратні насадки, які відносяться до некритичних інструментів, піддають дезінфекції низького рівня – там стерилізація не потрібна. Власне схема має такий вигляд:

Знімаємо → замочуємо у розчині (тривалість експозиції і концентрацію читаємо в інструкції до конкретного засобу) → промиваємо кілька хвилин під проточною водою → споліскуємо кип’яченою або дистильованою водою → сушимо.

Щоб підстрахуватися і для власного спокою можна застосувати ускладнену схему:

Знімаємо → замочуємо у розчині (тривалість експозиції і концентрацію читаємо в інструкції до конкретного засобу) → промиваємо кілька хвилин під проточною водою → чистимо в ультразвуковому очиснику →  споліскуємо кип’яченою або дистильованою водою → сушимо.


 

Деякі види апаратних насадок рекомендується перед дезінфекцією спочатку промити під проточною водою. Наприклад, електроди і рукавички для мікрострумової терапії будуть всі у контактному гелі – спочатку треба їх від нього вимити:

Очистити під проточною водою від гелю → дочекатись повного висихання → замочити у розчині (тривалість експозиції і концентрацію читаємо в інструкції до конкретного засобу) → промити кілька хвилин під проточною водою → сполоснути кип’яченою або дистильованою водою → висушити.

Апаратні насадки: якщо їх неможна зняти

Сам факт наявності в косметологічній техніці незнімних робочих деталей свідчить, що їх стерилізація з самого початку не передбачається. Тому ними можна працювати лише на непошкоджених шкірних покривах. Виняток – лопатка для УЗ чистки. Мабуть, не один косметолог у процесі проведення такої чистки зіштовхувався з одиничними випадками появи на шкірі біологічного матеріалу – крові.

Незнімні частини дезінфікуємо таким чином:

Зрошуємо дезінфікуючим розчином → протираємо серветкою → витримуємо інтервал 15-20 хвилин → зрошуємо вдруге.

Також один із можливих варіантів дезінфекції незнімних апаратних насадок – замочування їх методом занурення до контейнеру чи склянки з робочим розчином. Тут важливий момент – на яку глибину можна її опускати. Якщо йдеться, скажімо, про ультразвукову лопатку – занурювати її у розчин можна на 2 – максимум 2.5 см, щоб уникнути можливого контакту засобу для дезінфекції із захисною гумовою прокладкою. Відзначимо, зо якісний дезінфікуючий засіб може успішно застосовуватися для так званої холодної стерилізації, що цілком годиться для знезаражування незнімних деталей.


 

Останніми роками на ринку України з’явились концентровані засоби нового покоління. Вони відрізняються збільшеними можливостями, не містять хлор, поєднують кілька функцій, можуть застосовуватися у салонах краси і в якості до стерилізаційної очистки і холодної стерилізації. В залежності від процентної концентрації можуть використовуватись для протирання, зрошування, замочування. Такі розчини в середньому можуть зберігатися до 5 днів (але вся ця інформація детально представлена в інструкціях до конкретного засобу) – що досить зручно і покриває повний робочий тиждень косметолога.

Висновки:

 • Апаратні насадки, за незначним винятком, відносяться до некритичних інструментів, що передбачає низький рівень дезінфекції – без стерилізації
 • Виняток складають насадки з абразивним напиленням для алмазної мікродермабразії і лопатка для УЗ чистки. Їх обробляють двічі із застосуванням розчинів для хімічної стерилізації

Дотримання правил дезінфекції і стерилізації косметологічних приладів та їх насадок – шлях до власного захисту. Це той випадок, коли краще перестрахуватися і трошки переборщити, аніж недодивитись і щось упустити.

 • Посты автора
 • Биография
author
Олеся Мандебура-Нога,

Дипломований косметолог: "У своїй косметологічній практиці я дотримуюсь 5 основних правил: 1. Не нашкодити. Адже клієнти довіряють нам найдорожче – своє обличчя. 2. Дати більше, ніж очікує клієнт. 3. Сучасний косметолог – також і психолог. Потреба у відпочинку – той прихований чинник, який часто є глибинною основою візиту. 4. Постійне навчання. Сучасна індустрія краси – це потужні лабораторії, в яких працюють найкращі хіміки, біохіміки, біологи, технологи, фізики. Відстежувати новітні тенденції, багато вчитися, постійно займатися професійним самовдосконаленням – обов’язкові складові успішної роботи. 5. Любити свою професію."

 
 
Залишити відгук ↓
 
Ще ніхто не залишив відгуків до запису.