0-800-339-515 (бесплатно) (067) 406 81 08 (050) 410 29 08 Замовити дзвінок
0
Корзина 0 грн.
Ваш кошик порожній
Официальный импорт с 2005 г.
Более 70 дилеров по Украине
Собственный сервисный центр
Выставочный зал 150 м2
УкрУкр
kosmetologia.com.ua

Зморшки, великі й маленькі: види й апаратні методи корекції

 • 09 грудня 2020 17:34:52
 • Відгуки: 0
 • Переглядів: 1239

Зморшки – вірні вічні супутники людини незалежно від її віку та молодості душі. Мімічні і статичні, поверхневі та глибокі, маленькі й великі – вони засмучують і не додають настрою, адже є переконливим символом змін, що почалися. Апаратні методи корекції – фізіологічний та безпечний спосіб догляду за шкірою, її шліфування, насичення енергією, різноманітними «смаколиками» та вологою, стимуляції виробництва колагену, нормалізації клітинного метаболізму. І – боротьби з заломами та складочками.
 


 

Обличчя та шия: види і місця розташування зморшок

Сучасна косметологія традиційно виділяє два їх види – на обличчі та шиї. Глибокі повздовжні заломи на шиї важко піддаються апаратним методам корекції. Особливо якщо йдеться про так звані «кільця Венери». І не в останню чергу через те, що стан шкіри на шиї безпосередньо пов’язаний з нашою потилицею, а саме – 7-м шийним хребцем. Фахівці галузі краси часто радять клієнтам з такими ознаками спочатку звернутися до масажистів мануальщиків для якісного і глибокого опрацювання шийного відділу хребта.

Вочевидь, з цієї ж причини в європейських масажних техніках естетичні масажі обличчя зазвичай завжди супроводжуються ділянками шиї, ключиць, плечей, голови і так далі. Масажним прийомів багато і вони досить різноманітні – це і глибоке розминання трапецієподібних м’язів, і пророблення шийно-комірцевої зони і лопаток фалангами пальців, кулачками тощо, і різноманітні м’які витягування підборіддя та голови. Сьогодні косметологам активно допомагає апаратний вакуумний масаж – і він добре себе зарекомендував, особливо термовакуум.

Всі ці прийоми й техніки зміцнюють і м’язовий каркас обличчя – і саме в цьому контексті доцільно говорити про ефективність ручних масажів обличчя. Ще одна їхня суттєва перевага – профілактична функція. Ліфтингові, лімфодренажні, ліполітичні техніки та рухи – природний, фізіологічний метод і спосіб якісного профілактичного догляду, що відтерміновує у часі старіння шкіри і появу шкірних складок. Апаратні методи підтяжки шкіри шиї – це, насамперед, мікроструми, радіохвильовий ліфтинг, вакуум. Але, звісно ж, косметолог може працювати лише на бокових поверхнях шиї.

Інша справа – обличчя. Місць розташування зморшок на обличчі – багато. Загальноприйнято в косметології їх розподіляти на 2 групи:

 • Мімічні
 • Статичні

Мімічні безпосередньо пов’язані з людською мімікою і м’язами, що задіяні у процесі вираження нашої міміки. Коли людина спить або відпочиває, вони перебувають у стані розслаблення і в молодому віці не помітні.

Статичні – це вже постійні зморшки, вони не зникають під час розслаблення м’язів і є вже постійними.

Утім, наведена класифікація – не єдина. Досить поширеним є і такий розподіл:

 • Мімічні
 • Гравітаційні
 • Вікові

Найяскравіше зморшечки проявляться під час вираження людських емоцій – сміху, гніву, злості, похмурості, явної зарозумілості та зневаги. Недарма ж косметологи жартують, що дівчата, які в юності часто «фиркають» і крутять носиками, швидко отримають ранні зморшки на носі на навколо рота. Відповідно, перші предтечі майбутніх складок розташовуються біля органів, що найактивніше відповідають за вияв наших емоцій – очей, перенісся, лоба, носа і так далі. Саме їх традиційно називають мімічними. Розслаблювати такі зажими можна за допомогою апаратних методів – і це досить результативні процедури. З віком на їхньому місці формуються вже постійні складочки.

Гравітаційні з часом стають схожими на заломи. Їх формує найбільшою мірою гравітаційний птоз, в результаті якого опускаються куточки очей і рота, брів, проявляються носо-губні складки тощо. З такими ситуаціями одними апаратними методами впоратися вже складніше, цей процес тривалий, трудомісткий – на допомогу приходять комплексні програми.

Вікові – це вже сіточка зморшок на всьому обличчі, шиї, природний вияв хронологічного старіння.

З точки зору практичної косметології найлегше піддаються корекції мімічні зморшки – і не лише за допомогою апаратних методів. Ручні масажі, шліфування шкіри – за допомогою алмазної мікродермабразії, ультразвукового скрабера, маски і сироватки можуть суттєво зміцнити шкіру.

З гравітаційними апаратні методи теж можуть поборотися, але це вже складніше. Найефективніші для корекції нижньої третини обличчя, боротьби з деформаційним птозом поєднання застосування в рамках однієї процедури кількох апаратних методів – наприклад, вакуумного масажу та мікрострумової терапії з подальшим «закріпленням» результатів за допомогою гіпсових, термічних, альгінатних масок.

І, звісно, домашній догляд. Коректний догляд, що передбачає живлення і зволоження відповідно до типу шкіри і типу старіння, важливий саме з профілактичною метою – не дати заглибитися першим епідермальним зморшкам. І найлегше коригувати безпечними апаратними методами та ручними масажами саме ці перші сигнали – провісники майбутніх складок.
 


 


Обличчя: специфіка зморшок та апаратні методи корекції

В дерматології та косметології розроблена ґрунтовна система класифікації змін шкірних покривів. Існує як мінімум 3 схеми їх систематизації, в яких враховуються такі чинники:

 • Причини виникнення
 • Глибина складок і бороздок – які шари шкіри вони зачіпають (епідерміс, дерму чи гіподерму)
 • Місце розташування

З погляду практичної косметології важливі всі 3 пункти, оскільки поле її діяльності – корекція виниклих зморшок і профілактика появи нових. А причини виникнення можуть перебувати в генетичній площині, професійній приналежності, агресивному неправильному харчуванні та способі життя, неправильному догляді за своєю шкірою, перенесених стресах, хворобах, операціях, гормональному дисбалансі в організмах в організмі, різких спадах та набираннях ваги, зловживанні сонцем – засмагою, соляріями тощо.

Місця розташування – це, насправді, і є місця застосування апаратних методів. Деякі з них доволі зручні для накладання електродів мікрострумової терапії та радіохвильового ліфтингу (RF), оброблення маленькими насадками вакуумного апарата. До інших, навпаки, дістатися непросто.

Досить ефективно себе зарекомендували комплексні програми, що поєднують апаратні методи, ручні масажі, поверхові, поверхово-серединні чи серединні пілінги.

У цілому можна зобразити такі схеми роботи:

 • Лоб: мікрострумова терапія, вакуум
 • Ділянка міжбровки, перенісся: пласка щілиноподібна чи круглі різного діаметру вакуумні насадки, мікроструми
 • Орбітальна зона: мікрострумова терапія, RF ліфтинг
 • «Кролячі зморшки» на носі: вузька вакуумна насадка трубочка, електроди сферичної форми RF ліфтингу та мікротоків. Електроди такої форми працюють відразу на двох ділянках – на спинці носика та сусідній ділянці щоки
 • «Кисетні зморшки» над верхньою губою, ділянка рота в цілому: вузька вакуумна насадка трубочка, електроди сферичної форми RF ліфтингу та мікротоків
 • Носо-губна ділянка: RF ліфтинг на зоні заломів, мікроструми та вакуум насадками великого діаметру у напрямку від них до периферії
 • Підборіддя: мікроструми, RF ліфтинг, вакуум

Посилить дію апаратних методів наступне використання фотодинамічної терапії, сироваток та альгінатних масок. Червоний колір лед-лампи – оптимальне завершення процедури аппаратного вакуумного масажу та мікрострумової терапії. Зазначимо, що після вакууму потрібно до скрипу вимити шкіру – оскільки олії блокують проникнення електричного струму та кольорових хвиль углиб шкірних покривів.

Поєднуючи різні методи, можна досягти вражаючих результатів. І тут уже головне для косметолога – розуміти принцип поєднання і допустимість конкретного поєднання в одній процедурі. Скажімо, радіохвильовий RF ліфтинг, у якому одним з головних робочих чинників є відчуття клієнтом достатнього тепла, не варто комбінувати з лед-лампою, оскільки вона теж створює тепло, нехай навіть і легке, на всій поверхні шкіри. З тієї ж причини завершувати процедуру краще не термічною маскою, а все ж гіпсовою чи альгінатною.

Наведені способи і методи апаратної корекції демонструють найкращі результати при деформаційному чи комбінованому за ним типові старіння. Водночас, один з найскладніших для безпечної корекції тип – дрібнозморшкуватий – доволі складно піддається такій корекції. Для нього, враховуючи його специфіку, відсутність чи незначну кількість гіподерми постійна профілактика – обов’язкова умова підтримки достатнього рівня зволоженості і живлення. Загалом же, для будь-якого типу шкіри і старіння вірно підібраний домашній догляд – один з найголовніших та дієвих чинників збереження пружності шкіри, її молодості.

 
 
Залишити відгук ↓
 
Ще ніхто не залишив відгуків до запису.