0-800-339-515 (бесплатно) (067) 406 81 08 (050) 410 29 08 Замовити дзвінок
0
Корзина 0 грн.
Ваш кошик порожній
Официальный импорт с 2005 г.
Более 70 дилеров по Украине
Собственный сервисный центр
Выставочный зал 150 м2
УкрУкр
kosmetologia.com.ua

Жирна шкіра: апаратні способи лікування і корекції

 • 28 липня 2020 13:26:40
 • Олеся Мандебура-Нога,
 • Відгуки: 0
 • Переглядів: 3031

Згідно з даними різних досліджень, такий тип шкірних покривів у віці після 25 років зустрічається у 5–10% дорослого населення: одні джерела показують цифри 5–7%, другі – близько 10%. Найпростіший спосіб визначити тип шкіри – за допомогою 5 серветок. В реальності його можна провести лише в домашніх умовах: через 1.5–2 години після вранішнього вмивання без нанесення будь-яких косметичних засобів. В умовах кабінету косметолога це навряд чи можливо здійснити.

Є спеціальні апарати, за допомогою яких визначається жирна шкіра. Але досвід, навики і знання спеціаліста зазвичай допомагають йому без проблем впоратися з цим завданням без застосування спеціальних засобів чи приладів. Її особливості актуалізують важливий чинник: вона потребує дбайливого ставлення, корекції кількості себуму і, зрештою, лікування.

Жирна шкіра: зовнішні ознаки

Відрізнити жирний чи комбінований за жирним типом епідерміс не складно. Його зовнішній вигляд, навіть у стані зневоднення, має характерні ознаки:

 • Щільний і товстий роговий шар
 • Значна кількість комедонів
 • Наявність висипань, гнійників і вугрів, що потребують лікування
 • Наявність ущільнень і кіст, що потребують лікування
 • Розширені пори
 • Швидка поява насиченого липкого блиску в Т-зоні і на всьому обличчі
 • Тьмяний колір, жовтувато-сірий відтінок

Окрім цих явних ознак, е ще деякі додаткові, які допоможуть з великою долею вірогідності діагностувати у клієнта жирний тип. Збираючи анамнез, косметолог може почути про проблеми з нанесенням косметики і тим, як протягом дня «тримається» макіяж, наскільки швидко стає масним, брудним і липким волосся на голові, наскільки сильно відчуває людина бажання спекотним літнім ранком гарно вмитися з милом –  а не просто освіжити обличчя.

Жирну шкіру хочеться вимити з милом – а саме це робити категорично не рекомендується. Лужні засоби руйнують ліпідну мантію – захищаючись від їхнього агресивного впливу, жирний тип у відповідь продукує ще більшу кількість себуму. Застосування таких засобів веде до пересушування епідермісу,негативно впливає на мікроекологію жирної шкіри, стимулює збільшення кількості пропіоновокислих бактерій і розвиток вугрів. Такі шкірні покриви потребують лікування – і це прямий наслідок неправильного вибору засобів і некоректно проведених етапів очищення.

Жирна шкіра: апаратні методи догляду

Догляд і лікування передбачають об’єднання спільних зусиль: косметолог у міру своїх можливостей проводить професійні маніпуляції, а клієнт пролонгує їх ефект і забезпечує коректний щоденний догляд в домашніх умовах.

Догляд і лікування жирної шкіри дома містять 3 класичні етапи:

 • Очищення
 • Зволоження
 • Живлення

Оптимальне рішення – використання дома засобів, які рекомендував косметолог. Різниця між мас-маркетом і професійними косметичними засобами – величезна. Засоби для очищення, призначені для жирної шкіри, містять спеціально підібрані компоненти, м’які кислоти – вони не пересушують епідерміс, не руйнують водно-ліпідну мантію, забезпечують м’який ефект ексфоліації.

Із засобами для зволоження все просто – в арсеналі всіх виробників професійної косметологічної продукції є лінійки, розраховані на жирну шкіру: зволожуючі креми, сироватки, засоби локального застосування. А ось із поживними кремами – складніше: 1) жирна шкіра не дуже їх і потребує в молодому віці, 2) власниці такого типу не дуже полюбляють наносити щільні креми, 3) бажаною є відсутність у таких кремах ліпідів. Тут вже завдання косметолога – підібрати ідеальний індивідуальний догляд для кожного клієнта з такою шкірою.

В умовах салону краси спеціаліст проводить глибші процедури, серед яких відрізняються шліфування і чистка. Ці апаратні методи професійного догляду вже можна охарактеризувати як лікування жирної шкіри, особливо такі:

 • Гідродермабразія: шліфування епідермісу спеціальним апаратом, яке супроводжується постійною подачею води у спеціальні насадки.
 • Гідропілінг: 3-х етапна програма догляду зі спеціальними сироватками, кожна з яких по черзі виконує свою функцію. Добре рішення для лікування жирної шкіри – поєднане застосування гідродермабразії з гідропілінгом у комплексній 4-х етапній процедурі.
 • Алмазна мікродермабразія: сухий метод шліфування шкіри, що чудово себе зарекомендував. За його допомогою також можна прибрати сліди постакне, дрібні рубці, стриї.
 • Ультразвукова чистка: один з перевірених часом класичних методів, що застосовується для лікування жирної шкіри. Лікарі косметологи практикують її для лікування вугрової хвороби, акне, різного типу висипань, акне. Певним недоліком ультразвукової чистки можна вважати те, що вона потребує частого застосування – 1 раз на тиждень протягом тривалого проміжку часу.
 • Комбінована чистка: ультразвукова + мануальна. Першочерговість – справа вибору косметолога індивідуально. Сучасний ринок косметичних засобів має багато спеціальних засобів, орієнтованих на роз рихлення верхнього шару жирної шкіри. Деякі з них не можна використовувати з ультразвуком.

Всі наведені методи показують добрі результати і як одноразова процедура, і в комплексних доглядах. Систематичні комплексні програми – важлива умови отримання гарного стійкого результату у зв’язку зі специфікою цього типу шкірних покривів.

Жирна шкіра: апаратні методи лікування

Періодична чистка – важливий пункт в системі догляду і лікування жирної шкіри. Але вона одна справу не вирішить – сучасна інноваційна косметологія володіє широким вибором якісних методів і засобів, що дозволяють зменшити кількість себуму, вилікувати вугрову хворобу, позбутися слідів акне і постакне.

Гідропілінг, скажімо, не є лише чисткою – завдяки спеціальним засобам у складі сироваток він вже сам по собі може розглядатися як повноцінна процедура лікування. Серед інших методів показовий результат демонструють такі способи лікування:

 • Фототерапія: синій колір – головний помічник косметолога для лікування жирної шкіри. Він володіє антисептичними, антибактеріальними властивостями, згубно діє на бактерії акне. Терапія синім кольором також показує гарні результати для лікування вугрової хвороби, демодекозу.
 • Мікрострумова терапія: нормалізація і відновлення енергетичного балансу в клітинах, лімфодренаж. Завдяки специфіці електричного струму метод чинить виражений вплив на елементи запалення.
 • Електропорація: дозволяє вводити спеціальні засоби для лікування жирної шкіри в глибокі шари тканин. І в цьому – її перевага, оскільки фототерапія, наприклад, має чіткий перелік протипоказань щодо складу засобів, які можна наносити на шкіру, і кислоти (АНА, ВНА) – серед них.
 • Кріотерапія: застосовується як допоміжний метод, аналогічна дія – у холодового молоточка, який входить до складу функцій багатьох косметологічних комбайнів як опція.
 • Вакуумний масаж: проводиться при відсутності значної кількості елементів запалення. Якщо вони є в одиничних випадках – їх легко можна обійти насадкою. Вакуумний масаж показово зменшує пори, вирівнює рельєф шкіри, покращує капілярне живлення і мікроциркуляцію.

Ідеальний варіант лікування жирної шкіри – поєднання апаратних методик, ручних маніпуляцій (пілінги, масажі) і правильного домашнього догляду. Вибір марки професійної косметики – індивідуальне право кожного косметолога. А ось якісне сертифіковане обладнання – це наша компетенція.

 • Посты автора
 • Биография
author
Олеся Мандебура-Нога,

Дипломований косметолог: "У своїй косметологічній практиці я дотримуюсь 5 основних правил: 1. Не нашкодити. Адже клієнти довіряють нам найдорожче – своє обличчя. 2. Дати більше, ніж очікує клієнт. 3. Сучасний косметолог – також і психолог. Потреба у відпочинку – той прихований чинник, який часто є глибинною основою візиту. 4. Постійне навчання. Сучасна індустрія краси – це потужні лабораторії, в яких працюють найкращі хіміки, біохіміки, біологи, технологи, фізики. Відстежувати новітні тенденції, багато вчитися, постійно займатися професійним самовдосконаленням – обов’язкові складові успішної роботи. 5. Любити свою професію."

 
 
Залишити відгук ↓
 
Ще ніхто не залишив відгуків до запису.