Косметологія – сфера науки і знань про шкіру, в якій працюють останні наукові досягнення і розробки. В далекому минулому лишаються комірчини при перукарнях, де за записом проводив процедури спеціаліст косметолог. Сьогоднішній рівень – це світ інноваційної техніки, революційних нововведень, сенсорних екранів, клінічних досліджень і лабораторних розробок. Косметологічна техніка – основа сучасного підходу. Безпечний, розумний, сертифікований апарат – серцевина сучасної косметології і процедур. Мабуть, той день, коли апарат буде сам діагностувати шкіру людини і пропонувати оптимальний комплексний догляд, вже не так і далеко. А поки в очікуванні цієї події компанія «Бьюті Сервіс Україна» пропонує професійне косметологічне обладнання, у спільній взаємодії з яким провідну роль відіграє косметолог – його знання, досвід, інтелект, навички. І щоб ця взаємодія була ще ефективнішою, ми розробили програму безкоштовних освітніх семінарів при купівлі наших апаратів.
Косметологічний апарат: класика і різноманіття видів
Сучасна апаратна косметологія пропонує кілька десятків процедур з догляду за шкірою. Її поділ на види досить умовний – кожний виробник чи продавець має право створювати власну класифікацію. Загалом же, косметологічні апарати можна поділити на такі види:
- Призначення: для шкіри обличчя чи тіла.
- Головний чинний фізичний фактор: ультразвуковий апарат, електричний, лазерний, радіохвильовий.
- Процедура: омолодження, чистка, лікування, шліфовка шкіри.
- Необхідне додаткове обладнання: апарати для дезінфекції та стерилізації, вапоризатори, лампи-лупи.

Один із найпростіших способів розподілу косметологічних апаратів – з догляду за шкірою і всього тіла. Втім, останнім часом професійне обладнання вийшло на той рівень, коли такий поділ має дещо застарілий вигляд: є процедури, які за допомогою однієї ж і тієї функції апарата можна проводити на шкірі як обличчя, так і тіла. Наприклад: алмазна мікродермабразія, брашинг, ультразвуковий масаж, мікрострумова терапія, міостимуляція.
Але також існують косметологічні процедури, що мають винятково «тілесну» спрямованість. Тому в косметології та естетиці тіла є свій чіткий поділ на види:
- Апарати для пресотерапії
- Термоковдри
- Апарати для корекції фігури
Один із загальноприйнятих на сьогодні способів розподілу на види – за фізичним фактором:
- Вид механічних процедур: алмазна мікродермабразія, брашинг
- Електричні методи впливу на шкіру: мікрострумова терапія, гальванотерапія, електропорація, міостимуляція
- Ультразвуковий вид косметологічних апаратів: уз-скрабер, фонофорез, кавітація
- Радіохвильовий: RF ліфтинг, фракційний RF ліфтинг
- Лазерні методи: шліфовка шкіри, епіляція, лікування і видалення рубців, гіперпігментації тощо
- Вакуумний: вакуумний масаж обличчя і тіла, термовакуум
- Світловий: апарати для фототерапії, фотопорації
Косметологічні процедури: апарати і методи
Класифікація косметологічного обладнання за назвам процедур для шкіри – досить зручний спосіб впорядкування. Зручний не стільки для компаній-продавців апаратів, скільки для косметологів та їх клієнтів. Саме цей фактор містить один з головних принципів розрізнення цих сфер: на сайтах салонів краси, естет-центрів, медичних клінік тощо існує чітке розмежування між процедурами для обличчя і тіла. В усіх випадках потенційним клієнтам пропонують загальні назви – чи то методів догляду за шкірою (наприклад, чистка), чи то назв конкретних апаратних процедур:
- Мікрострумова терапія
- Алмазна / кристалічна мікродермабразія
- Ультразвукова / мануальна / гігієнічна чистка шкіри
- Електропорація
- Фонофорез
- Ультразвукова кавітація тощо.
Такий спосіб розподілу косметологічних процедур з догляду за шкірою зручний для загального ознайомлення з сайтом салону краси та/або переліком послуг, що пропонуються. А якщо людині зручно і зрозуміло орієнтуватися на мапі сайту, вона з більшою вірогідністю залишиться саме на ньому, а не піде шукати інший.
Компанії, що пропонують професійне косметологічне обладнання й апарати для процедур з лікування й відновлення шкіри, для зручності своїх користувачів використовують такий же вид поділу. Так, на сайті компанії «Бьюті Сервіс Україна» є горизонтальне і вертикальне меню, кожне з яких містить свій вид інформації.
Верхня горизонтальна лінія меню складається з 4тематичних блоків:
- Косметологічне обладнання
- Косметологічні меблі
- Навчання косметологів
- Акційні пропозиції
При наведенні курсору мишки на кожний з цих блоків відкривається виділене тематичне вікно з лаконічною та вичерпною інформацією з кожного тематичного блоку.
Ліва вертикальна лінія меню передбачає ті ж 4 тематичні блоки, але вже розділені на категорії. Ця лінія меню містить лінки на всі косметологічні апарати, які є в наявності в асортименті інтернет магазину. І розподіл у ній зроблено за назвами косметологічних процедур, які роблять на шкірі обличчя або тіла.
Косметологічні апарати: можливості косметолога
Сучасне обладнання у більшості випадків прийшло до світу косметології з медицини – фактично, з уже доведеною і клінічно підтвердженою ефективністю роботи на шкірі і м’язах. Наприклад, мікрострумова терапія, іонофорез, фототерапія, пресотерапія, міостимуляція. Всі ці процедури походять з медицини – відновлювальної, реабілітаційної, спортивної.
За допомогою сьогоднішніх професійних косметологічних апаратів косметолог володіє практично необмеженими можливостями з догляду за шкірою обличчя, тілом:
- Базовий догляд
- Лікування
- Відновлення
- Детоксикація
- Омолодження
- Anti-age терапія
Ще одна їх велика перевага – можливість складання комплексних програм, поєднання двох-трьох методик і процедур в рамках одного сеансу посилює результативність, дає відчутний видимий ефект на шкірі. Клієнти – досить начитана, освічена і вимоглива публіка, якій потрібен ефект «тут і зараз». Апарати дають косметологу саме таку можливість – дивувати і радувати вимогливу клієнтуру.
Наведемо кілька орієнтовних комплексних процедур з догляду за шкірою, можливих із залученням косметологічних апаратів компанії «Бьюті Сервіс Україна»:
- Комбінована чистка (ультразвукова + мануальна) + електропорація
- Комбінована чистка (ультразвукова + мануальна) + фототерапія
- Ультразвуковий пілінг + мікрострумова терапія + фототерапія
- Мікрострумова терапія + фонофорез / ультразвуковий масаж і т.п.
Цей перелік досить умовний, адже косметолог розписує процедури в залежності від стану шкіри конкретного клієнта, проблем, що потребують вирішення, очікуваного результату, наявних протипоказань. Кожна людина – це унікальний випадок, а за допомогою апаратів можна запропонувати оптимально підібрані косметологічні процедури на кожний випадок.
Якісні ліцензовані апарати – правило в роботі косметолога, яке можна охарактеризувати крилатою латинською фразою condicio sine qua non. Це умова, без якої неможна. В протилежному випадку спеціаліст піддає невиправданому ризику клієнта, себе, своє професійне майбутнє.
Вибирати якісне – і працювати якісно: реальність, можлива з компанією «Бьюті Сервіс».