0-800-339-515 (бесплатно) (067) 406 81 08 (050) 410 29 08 Замовити дзвінок
0
Корзина 0 грн.
Ваш кошик порожній
Официальный импорт с 2005 г.
Более 70 дилеров по Украине
Собственный сервисный центр
Выставочный зал 150 м2
УкрУкр
kosmetologia.com.ua

Набряки: апаратні методи

 • 28 серпня 2020 19:47:51
 • Олеся Мандебура-Нога,
 • Відгуки: 0
 • Переглядів: 2906

Набряклість – проблема, з якою сучасне людство зіштовхується досить часто. Вони виникають і на обличчі – в ділянці навколо очей, і на тілі – і тут насамперед страждають ноги.


 

З певною долею перебільшення можна сказати, що, з погляду клієнтів, проблема на обличчі має більше естетичний характер, у той час як набряки на ногах – досить промовистий сигнал потурбуватися про своє здоров’я. дерматологи сьогодні визнають – на принаймні, є тому свідчення у наукових статтях, що саме недооціненність проблеми у медичному плані – причина відсутності повноти картини розуміння і причин виникнення набряклості, і, відповідно, технологій її лікування.

Сьогодні апаратні методи і процедури лікування набряків – одні з найзатребуваніших у салоні краси.

Набряки на обличчі: 3 різновиди

На обличчі це проявляється в ділянці навколо очей і має вигляд видимої набряклості, темних кіл і мішків під очима. Окрім них, до косметології відносяться і так звані малярні мішки – вони ще мають назву малярні набряки, суфи, виличні грижі. Складаються з жирового прошарку.

Що досить сумно – від появи набряклості навколо очей не застрахований ніхто, причини її виникнення до кінця не вивчені, методи вирішення і процедури – апаратні, ін’єкційні чи ручні – обмежені. Її пов’язують з порушеннями обміну речовин в організмі, поручнями відтоку лімфи і її застоєм, спадковістю, неправильним способом життя, порушенням мікроциркуляції крові, також вона свідчити про початок деяких захворювань. Перші симптоми можуть з’являтися і в досить молодому віці.

Причинами виникнення набряку в вигляді виличних гриж прийнято вважати гравітаційне опускання м’яких тканин, втрату еластичності шкіри, віковий перерозподіл жирових пакетів на обличчі, спадковістю. Косметологи констатують, що цей різновид набряклості проявляється у віці після 35 – ближче до 40 років. Утім, у спеціалізованих медичних статтях можна зустріти думку, що недостатньо клінічно підтверджених і науково обґрунтованих даних для складання загальної картини розуміння суті явища. Залишимо виясняти причини набряків дерматологам – косметологія напрацювала ряд методів для коригування проблеми доступними їй засобами.

Ще виділяють грижі як третій різновид набряклості, але косметологічні процедури й безінєкційні апаратні методи їх не приберуть – це неможливо. Там уже працюють ін’єкційні й хірургічні варіанти – філери, мезонитки, апаратні лазерні технології. Блефаропластика (хірургічна або лазерна) – один з можливих операційних способів.

Набряки на обличчі: «розплющуємо» очі

Один з найпоширеніших проявів набряклості – припухлі очі і темні кола навколо них. Спочатку вони з’являються періодично – від втоми, нестачі повноцінного відпочинку й сну, стресів, вживання солоної їжі, алкоголю, солодкого перед сном, і швидко минають. Багато хто з нас помічав, наскільки ця ситуація поширена – жіночі обличчя з такими типовими візуальними ознаками зустрічаються досить часто. І не лише жіночі – від темних кіл страждають діти, підлітки і чоловіки теж.


 

У молодому віці набряки коригуються досить легко – лімфо дренажними техніками. Це може бути і ручний лімфодренажний масаж (наприклад, дуже популярний іспанський), і самомасаж, і апаратні способи. Саме апаратні способи – найдієвіші: результат настає швидко, процедури апробовані, делікатні й ефективні, їх дія – пролонгована.

Найбільшою мірою запитані й безпечні такі техніки боротьби з набряклістю:

 • Мікрострумова терапія в цілому й
 • Мікрострумовий лімфодренаж зокрема
 • Вакуумний масаж
 • RF ліфтинг
 • Іонофорез
 • Електропорація – як додатковий апаратний метод

Ці процедури з набряклістю працюють комплексно – покращують мікроциркуляцію крові, зміцнюють тургор і тонус шкіри, підвищують еластичність тонкої шкіри, омолоджують. Вибір методу і способу лікування залежить від протипоказань, віку, індивідуальних вподобань. Найбільш фізіологічними із наведеного списку є мікрострумові процедури й вакуумний масаж.

Перевага вакууму – в різноманітті насадок найменшого розміру різної форми – скляних баночок у вигляді «піпеток», вакуумно-кулькових насадок тощо. Ними можна легко й безпечно працювати в параорбітальній ділянці – безпосередньо під очима, на нерухомій верхній повіці, біля внутрішнього куточка очей.

У комплексних програмах і процедурах з видалення набряків, зменшення набряклості і цілому й позбавлення темних кіл добре працює такий апаратний метод, як електропорація. Її можна розглядати як завершальний етап – після застосування лімфодренажних апаратних технік нанести спеціальний косметичний засіб і ретельно опрацювати орбітальну ділянку. До складу таких засобів виробники включають капіляропротектори – і за допомогою електричного струму вони вводяться глибше й активно виконують свою дренуючу роботу, зміцнюють стінки судин, стимулюють мікроциркуляцію. Гінго Білоба, екстракти червоного винограду, морського молюску, морські водорості, хвощ, гамамеліс, добре відомий також за своїми антикуперозними якостями есцин – ці та інші екстракти активно застосовуються в професійній косметиці.

Основа цих апаратних методів і процедур щодо лікування набряків – лімфодренажні рухи, які посилюють лімфообіг, розганяють застійну рідину, прискорюють обмін речовин – і тим самим зменшують і знімають набряклість, освітлюють і омолоджують погляд. Саме  проведених апаратних лімфодренажних технік клієнти з легким подивом і захватом промовляють цю фразу: «У мене начеб-то очі відкрились!».

Набряклість на тілі: і знову про лімфу

Уповільнення кровообігу й лімфообігу – природні процеси для людського організму. Услід за сповільненням поступово настає порушення відтоку венозної крові й лімфи, і далі – застійні явища в м’яких тканинах, які медики називають внутрішнім набряком. Супроводжують усі ці процеси порушення мікроциркуляції крові й обміну речовин. Саме застій лімфи – лімфостаз – причини виникнення багатьох патологічних станів шкіри, вен, судин.


 

З іншого боку, багато запальних захворювань в організмі також супроводжуються внутрішніми набряками. Целюліт, підвищення маси тіла, жирові відкладення, варикозне розширення вен, хронічна венозна недостатність – ці й багато інших патологічних змін відбуваються на тлі розвитку застійних явищ і наступної набряклості, будучи і наслідком їхнім, і стартом – своєрідною «кнопкою увімкнення».

Лімфатична система – «головний санітарний лікар» у тілі людини. Її головне завдання – переробляти, утилізувати й виводити токсини, метаболіти тощо з нашого організму. Уповільнення руху лімфи призводить не лише до утворення набряків – але й до поступової інтоксикації організму, накопиченню продуктів розпаду – образно кажучи, коли попередня їх партія з організму ще не вивелась, а наступна вже надійшла на переробку.

Напевно, косметологи зможуть навести назви багатьох косметологічних брендів, в арсеналі яких є лінійки детоксикуючих засобів, а атож – власні способи й методи їх застосування. Маски, обгортання, спеціальні засоби для зняття набряклості, виведення токсинів й очищення організму – досить популярні засоби. І не лише у напрямах Wellness і SPA.

Набряклість на тілі: лімфодренаж

Найрезультативніше і водночас найпростіше, що може запропонувати косметолог для покращення руху лімфи й зняття набряків – лімфодренажні масажні техніки. І один із найефективніших методів для цього – пресотерапія. За шкалою ефективності пресотерапія посідає друге місце після ручних й апаратних вакуумних масажних технік, набравши 8 балів із 10 – але важко не погодитися, наскільки неспівставні при цьому енерговитрати спеціаліста.

Класичні апаратні лімфодренажні техніки це:

 • Мікрострумова терапія
 • Вакуумний масаж
 • Пресотерапія
 

 

Добре себе зарекомендував для позбавлення від набряків також метод ручного масажу – але, все ж, краще залишити його для обличчя.

Повна процедура мікрострумової терапії має 3 обов’язкові етапи:

 • Нормалізація
 • Лімфодренаж
 • Ліфтинг

Щоб зняти набряки, цілком можливе проведення перших двох етапів як окремого методу в процедурі лімфодренажа. На тілі віддамо перевагу мікрострумовим рукавичкам – це і зручніше, і збільшить площу поверхні, що обробляється. Принагідно зауважимо, що після проведення мікрострумового лімфодренажу на обличчі клієнти часто від знають його схуднення – а всього лише прибрали набряки.

Метод апаратного вакуумного масажу – вічна класика, удосконалена новими формами насадок. Вони є і класичної форми скляні, і вакуумно-кулькові, і вакуумно-роликові на 1, 2 чи 3 ролика, гладенькі або різьблені: їх прямий обов’язок, окрім руйнування жирових капсул – тимчасове розширення лімфатичних і венозних судин, посилення їх проникності і зняття набряків.

Пресотерапія – без перебільшення, унікальний апаратний метод пневматичного масажу, при цьому процедура максимально фізіологічна. Оптимальний варіант для кабінету краси – запропонувати клієнту спробувати її один-два рази безкоштовно, як подарунок. Її величезна перевага – можливість поєднувати роботу на обличчі з тілом одночасно в рамках одного візиту. Поки апарат працює з набряками на ногах, косметолог може провести повноцінну процедуру на обличчі.

Сьогодні все частіше косметологи включають лімфодренажні апаратні методи до складу базових – підкреслимо, базових – комплексних програм з догляду за обличчям і тілом. Тому що розуміють – складно досягти ідеального зовнішнього вигляду без здоров’я внутрішнього.

 • Посты автора
 • Биография
author
Олеся Мандебура-Нога,

Дипломований косметолог: "У своїй косметологічній практиці я дотримуюсь 5 основних правил: 1. Не нашкодити. Адже клієнти довіряють нам найдорожче – своє обличчя. 2. Дати більше, ніж очікує клієнт. 3. Сучасний косметолог – також і психолог. Потреба у відпочинку – той прихований чинник, який часто є глибинною основою візиту. 4. Постійне навчання. Сучасна індустрія краси – це потужні лабораторії, в яких працюють найкращі хіміки, біохіміки, біологи, технологи, фізики. Відстежувати новітні тенденції, багато вчитися, постійно займатися професійним самовдосконаленням – обов’язкові складові успішної роботи. 5. Любити свою професію."

 
 
Залишити відгук ↓
 
Ще ніхто не залишив відгуків до запису.