0-800-339-515 (бесплатно) (067) 406 81 08 (050) 410 29 08 Замовити дзвінок
0
Корзина 0 грн.
Ваш кошик порожній
Официальный импорт с 2005 г.
Более 70 дилеров по Украине
Собственный сервисный центр
Выставочный зал 150 м2
УкрУкр
kosmetologia.com.ua

Мезотерапія: суть методу, різновидності, показання й протипоказання

 • 30 березня 2020 16:59:07
 • Олеся Мандебура-Нога,
 • Відгуки: 0
 • Переглядів: 1556

Популярна сьогодні в салонах краси процедура мезотерапії нараховує понад 60 років застосування – у медицині. Її авторство належить французькому лікарю Мішелю Пістору, який вважається засновником методу. Перші дослідження він провів у середині минулого століття, коли купірував напад спазмів у свого пацієнта з бронхіальною астмою, вводячи внутрішньовенно спеціальний препарат. Досліджуючи вплив цих препаратів на похідні мезодерми, він запропонував назву методу –мезотерапія. Саме слово походить від гр. mesos, «середній» и therapeia – «терапія». М.Пістор також визначив основне правило застосування методики: «Peu, rarement au bon endroit» – «Рідко, мало і в потрібне місце». Суть процедури – введення під шкіру спеціально підібраних препаратів у вигляді мікроін’єкцій. Це не хірургічний метод, який знаходиться посередині між класичною доглядовою косметологією і пластичною хірургією.

Мезотерапія в салоні краси: види методу

В косметології процедура зф різними препаратами активно застосовується з 80-х рр.  ХХ ст., пройшовши попередньо успішні клінічні випробовування в медицині. На сьогодні це одна з найпопулярніших і найбільш запитаних методик завдяки високій ефективності, безпечності, широкій сфері застосування. Мезотерапія вирішує величезний блок проблем шкіри, поєднуючи лікувальну, естетичну й омолоджувальну функції. Все залежить від стану шкіри, обраних препаратів і заявленої мети.

Існує декілька видів процедури, кожен з яких результативно вирішує певні проблеми шкіри залежно від обраного препарату. Висока популярність методу призвела до його подальшого розвитку й вдосконалення, а також до появи зовсім нового інноваційного напряму – безін’єкційної мезотерапії. Можна виділити 2 основні види, і кожен має свої різновиди:

 • Ін’єкційна: апаратна, ручна, фракційна
 • Безін’єкційна мезотерапія: киснева, лазерна, електропорація, ультразвуковий фонофорез, магнітофорез, іонофорез тощо.

Ін’єкційні процедури показують високий результат, але супроводжуються болісними відчуттями. В окремих випадках виникає потреба в застосуванні анестезії. Безін’єкційна мезотерапія – абсолютно безболісний метод, в якому препарати вводять за допомогою професійних косметологічних апаратів. У них функцію голки виконує фізичний фактор: електричний струм, ультразвук, лазер. Під їх впливом у зоні дії маніпули в шкірі під час процедури відкриваються канали – і, як і під час ін’єкційної мезотерапії, всі корисні компоненти підібраних препаратів надходять до глибин шкіри по створеним іонним каналам, а також протокам потових і сальних залоз.

Апаратні атравматичні методи: класична косметологія

Оскільки косметологія – одна зі сфер, що розвиваються найдинамічніше, в ній постійно пропонуються все нові й нові способи омолодження, лікування, відновлення шкіри, все нові й нові засоби й препарати. Нові процедури – це нові дорого вартісні апарати, адже новинки завжди дорожчі. Таке обладнання може собі дозволити не кожен косметолог і не кожен салон краси. На сьогодні методи безопераційної мезотерапії мають значну економічну перевагу – вони доступніші й вигідніші, швидше окупаються, перевірені десятками років застосування, високоефективні і цілком безпечні.

На сьогодні існує 3 класичних види і способи безопераційної мезотерапії – процедури безболісного введення препаратів під шкіру:

 • Іонофорез
 • Фонофорез / сонофорез
 • Електропорація

Іонофорез – це процедура мезотерапії, коли іони різноманітних ліків вводяться під шкіру в глибокі шари тканин за допомогою гальванічного струму. Максимальна глибина проникнення препаратів складає 1.5 мм. Іонофорез має одну обов’язкову умову – іони ліків мають бути заряджені, це питання варто обов’язково уточнити у виробника / продавця продукції.

Фонофорез – введення препаратів під шкіру за допомогою ультразвукової хвилі з частотою 28 кГц, процедура має ефективну паралельну дію – ультразвуковий масаж. Мезотерапія ультразвуком працює лише до базальної мембрани – на глибині верхнього шару епідермісу. Максимальна глибина проникнення, як і у випадку з іонофорезом, може складати 1.5 мм. Специфіка цього способу – руйнування молекул препаратів, що вводяться, тому вони мають бути призначені саме для процедури ультразвуку.

Електропорація – процедура, яка вважається «головною» у загальному переліку методів безін’єкційної мезотерапії. Одна з найбільш запитаних і улюблених серед косметологів та їх клієнтів косметологічних процедур з догляду за шкірою. Порівняно з двома попередніми методами, має ряд суттєвих переваг:

 • Найбільша глибина проникнення: при цьому виді мезотерапії препарати доставляються на рівень дерми
 • Найбільший відсоток введених препаратів – до 90%
 • Депонування речовин – після закриття іонних каналів вони залишаються всередині шкіри і продовжують працювати кілька днів
 • Відсутність спеціальних вимог до засобів – під час процедури вводиться все, що можна
 • Візуальний видимий ефект після першої процедури

За допомогою безголкової безопераційної мезотерапії під шкіру вводять різноманітні препарати – їх підбір здійснює косметолог, а також лікарські речовини, сироватки, ампельні концентрати, вже готові спеціальні коктейлі для мезотерапії, вітаміни, гіалуровану кислоту, алое вера, екстракти плаценти, цинк, сірку тощо. Залежно від типу шкіри, її стану і проблем, що потребують вирішення, косметолог під час процедури або використовує готові препарати, або складає коктейлі сам.

Безопераційна мезотерія: показання до застосування

Значуща перевага таких процедур – широка сфера застосування: шкіра обличчя й тіла, тіло (ПЖК), волосиста частина голови. Вони у змозі вирішити багато питань, ефективно застосовуються у доглядових процедурах, профілактичних, в експрес-методах миттєвої краси. Будь-який косметичний, естетичний, дефект може стати об’єктом застосування мезотерапії – все залежить від інгредієнтів препаратів, що вводяться.

Стани шкіри, що є показаннями до використання методів:

 • Пігментація та гіперпігментація
 • Ліфтинг шкіри обличчя й тіла
 • Anti-age терапія: процедури для призупинення, сповільнення процесів старіння, розгладжування зморшок
 • Дерматологічні проблеми: препарати для лікування акне, постакне, рубців
 • Патологія судинної системи: лікування й профілактика куперозу, телеангіоектазії
 • Лікування проблем в залежності від типу шкіри: препарати для зволоження, живлення, нормалізації роботи сальних залоз
 • Целюліт
 • Алопеція
 • Нормалізація роботи клітин і клітинного обміну речовин, покращення мікроциркуляції шкіри і локального кровообігу, насичення клітин біологічно активними речовинами

Окрім лікувального ефекту, процедури іонофорезу, фонофорезу і, особливо, електропорації – це високо результативні доглядові методики, загальна профілактика появи вікових змін на шкірі. Їх популярність та ефективність підтверджує той факт, що багато виробників професійної косметики випускають готові препарати і засоби, сироватки і навіть маски, які можна вводити за допомогою безін’єкційної мезотерапії.

Безопераційна мезотерапія: протокол і протипоказання

Одні з вагомих переваг таких методів мезотерапії – простота процедур, готові препарати і мінімум протипоказань. Для проведення маніпуляції непотрібна спеціальна підготовка шкіри і самого клієнта. У спрощеному вигляді протокол має такий вигляд:

 • Демакіяж, очищення
 • Проведення легкої поверхневої ексфоліації шкіри – якщо є потреба
 • Нанесення препарату: ампули, сироватки, концентрату
 • Проведення процедури
 • Фінальний крем

Процедури ін’єкційної мезотерапії, оскільки під час них відбувається пошкодження шкіри, мають більший перелік протипоказань – вагітність і період лактації, порушення коагуляції, вживання жінкою гормональних (у тому числі протизаплідних) та антитромбоцитарних препаратів, алергічні реакції. Кожен із запропонованих вище способів безопераційної мезотерапії має свої особливості застосування і протипоказання – але косметолог про них знає. У загальному вигляді це: вся дерматологія у стадії загострення, онкологія, наявність кардіостимуляторів, ГРВІ, грип, висока температура.

Косметологічні процедури – це здоров’я і краса шкіри. Безопераційна мезотерапія та якісні препарати – метод, з яким цього досягнути легко!

 • Посты автора
 • Биография
author
Олеся Мандебура-Нога,

Дипломований косметолог: "У своїй косметологічній практиці я дотримуюсь 5 основних правил: 1. Не нашкодити. Адже клієнти довіряють нам найдорожче – своє обличчя. 2. Дати більше, ніж очікує клієнт. 3. Сучасний косметолог – також і психолог. Потреба у відпочинку – той прихований чинник, який часто є глибинною основою візиту. 4. Постійне навчання. Сучасна індустрія краси – це потужні лабораторії, в яких працюють найкращі хіміки, біохіміки, біологи, технологи, фізики. Відстежувати новітні тенденції, багато вчитися, постійно займатися професійним самовдосконаленням – обов’язкові складові успішної роботи. 5. Любити свою професію."

 
 
Залишити відгук ↓
 
Ще ніхто не залишив відгуків до запису.