0-800-339-515 (бесплатно) (067) 406 81 08 (050) 410 29 08 Замовити дзвінок
0
Корзина 0 грн.
Ваш кошик порожній
Официальный импорт с 2005 г.
Более 70 дилеров по Украине
Собственный сервисный центр
Выставочный зал 150 м2
УкрУкр
kosmetologia.com.ua

Купероз: апаратні методи

 • 28 серпня 2020 19:23:07
 • Олеся Мандебура-Нога,
 • Відгуки: 0
 • Переглядів: 4074

Один з тих патологічних станів шкіри, що найбільше «помолодшав» протягом останніх років. Ламкість капілярів і судин, наявність видимої судинної сіточки і зірочок – телеангіектазій, стійке розширення капілярів – явища, що зустрічаються іноді навіть у зовсім молоденьких 20-річних клієнток.

 

 

Дівчата і жінки ховають почервонілі від куперозу щічки під товстим шаром маскувальних засобів, не усвідомлюючи важливість маркерів, про які сигналізує шкіра. І завдання косметолога – переконати у важливості проблеми, розповісти про наслідки, порадити коректний домашній догляд, запропонувати прості й ефективні апаратні методи профілактики й лікування.

Купероз в косметології: стадії і симптоми

Зустрічається думка, що це естетична проблема, що не має видимих ускладнень для здоров’я, створює лише деякі естетичні незручності. І мало хто замислюється про лікування – хоча би ручним методом. Але дерматологи й косметологи знають – факт появи на обличчі почервонінь свідчить про проблеми з мікроциркуляцією крові й погіршення кровопостачання. І наполегливо рекомендують займатися профілактикою куперозу – тим паче, що на початковій стадії результативно працюють делікатні апаратні методи.

Відрізняють 3 стадії розвитку:

 • Перша, початкова: основні симптоми – короткотривалі припливи крові, що супроводжуються почервоніннями і досить швидко зникають. Після їх зникнення на обличчі ще не лишається жодних видимих слідів. Показово коректується апаратними методами.
 • Друга стадія куперозу: поява телеангектазій (як варіант – телеангіоектазій) – судинного рисунка різної форми (у вигляді зірочок, плям, хвилястих тонких ліній). Безін’єкційні апаратні способи лікування ще працюють.
 • Третя: хронічні порушення мікроциркуляції, наявність елементів запалення, стійких застійних плям. Багато з апаратних методів уже протипоказані.

У косметології найпростіше – своєчасно почати застосування апаратних технік лікування. Часто про нього може свідчити реактивний стан шкіри, її чутливість. У зоні ризику – власниці тонкої світлої шкіри, любительки надлишкової засмаги, прихильниці лазень, саун і в цілому контрастних температурних процедур тощо. Навіть зловживання механічною чисткою – особливо самостійною, в домашніх умовах, може спричинити появу куперозу.

 

Купероз: наслідки для шкіри в косметології

На перший погляд, тоненькі капілярні лінії і періодичні припливи крові не створюють ніякої небезпеки – про які методи лікування, тим паче апаратні, йдеться? Так, при початковій патології вони не болять і минають безслідно. Неприємні індивідуальні відчуття – печіння, поколювання, свербіж, елементи запалення – почнуться згодом. Утім, на жаль, у майбутньому купероз, якщо не застосовувати апаратних методів лікування, призводить до таких малоприємних косметологічних й естетичних явищ:

 • Втрата еластичності шкіри
 • Зниження трофіки тканин
 • Сухість шкірних покривів
 • Недостатнє живлення й зволоження клітин
 • Погіршення кольору обличчя
 • Передчасне старіння

Купероз – це патологія, яку важко не помітити. Набагато простіше й дешевше займатися профілактикою й лікуванням за допомогою ощадливих апаратних методів на ранній стадії. Тому що альтернатива на пізній стадії – радикальне хірургічне лікування шляхом видалення за допомогою лазерних технологій, наприклад.

Купероз: апаратні методи профілактики

Найсумніше – його вкрай складно лікувати й вилікувати. Видалити й зменшити найпомітніші прояви за допомогою, скажімо, лазерних технологій чи фотоспалахів – так. Лікування куперозу – це, за суттю, постійний відповідний догляд за шкірою з метою профілактики появи ламкості й крихкості судин і появи нових вогнищ травмованих капілярів.

Саме перша, початкова стадія – тот випадок, коли цілком доречно говорити про застосування апаратних методів лікування, коли ще актуальне питання видалення видимого капілярного рисунка. З тієї причини, що приливи минають безслідно – а це означає, що судини ще зберігають еластичність і можуть вернутися до нормального стану. І саме час зайнятися зміцненням і тонізацією судинної стінки, покращенням мікроциркуляції крові і тим самим – загальним покращенням стану м’яких тканин. Саме на першому етапі добре себе зарекомендували апаратні методи – тоді як на останньому багато з них вже протипоказані.

Основні апаратні способи профілактики й лікування початкового етапу куперозу це:

 • Мікрострумова терапія
 • Фотодинамічна терапія
 • Електропорація
 • Вакуумний масаж
 • Ультразвуковий масаж
 • Міостимуляція

Окрім апаратних методів лікування куперозу, гарно себе показали також деякі ін’єкційні і ручні: озонотерапія, масажні техніки тощо. Оптимальний результат – складання комплексної програми лікування, яка починається в салоні краси апаратними методами і закінчується вдома застосуванням якісних антикуперозних засобів.

Апаратні методи: пріоритет

Як видно із наведеного вище списку, ухил у профілактичних методах і лікуванні – покращення мікроциркуляції крові. Для досягнення цього результату активно працюють такі техніки: мікрострумова терапія, міостимуляція, апаратні масажі. Вони м’яко стимулюють і зміцнюють судинні стінки, «розганяють» застійну кров у капілярах, покращують капілярне живлення, зміцнюють волокна судин. Апаратний вакуумний масаж – без перебільшення унікальний метод, показаний, на жаль, лише на початковому етапі.

Електропорація по антикуперозним косметологічним засобам – делікатний та ефективний метод. Сироватки, маски, гелеві препарати, спеціальні ампельні засоби проводяться у глибокі шари шкіри і працюють безпосередньо з проблемною ділянкою. Активні робочі інгредієнти в них такі: ресвератрол, чорниця, черешня, вишня, ожина, еперулін, календула, фізаліс, морські водорості, центела азійська, гінго білоба, кінський каштан, суниця, липа тощо. Екстракти цих рослин і водоростей, підсилені вітамінами й оліями, лікують пошкоджену стінку, здійснюють тренінг капілярів, відновлюють кровопостачання, добре працюють з явищами набряків.

 

 

Фотодинамічна терапія – найпростіший, найлегший, найдешевший і найефективніший апаратний метод профілактики й лікування куперозу. Робоче світло – хвилі 3-х кольорів:

 • Червоний: стимулює вироблення колагену, зволожує суху шкіру, працює з застійними плямами й елементами незапальних дерматозів, забезпечує енергією клітини
 • Синій: заспокоює чутливу шкіру, мінімізує почервоніння і подразнення, особливо рекомендується для шкіри з судинними змінами й куперозом
 • Зелений: підвищує імунітет шкіри, заспокоює епідерміс з елементами подразнення й почервоніння, особливо рекомендується для шкіри з судинними змінами й куперозом
 • Оскільки сеанс фототерапії триває близько 30 хвилин, цілком можливо застосувати всі три кольори по 10 хвилин кожний.

Цікавий факт: Rosaceae – міжнародна наукова назва сім’ї класу дводольних рослин, до яких належать, наприклад, абрикос, персик, яблуко, вишня, мигдаль, шипшина, суниця тощо. Екстракти багатьох цих рослин і плодів активно застосовуються з апаратними методами для лікування й профілактики багатьох захворювань шкіри, куперозу й розацеа – в тому числі.

 • Посты автора
 • Биография
author
Олеся Мандебура-Нога,

Дипломований косметолог: "У своїй косметологічній практиці я дотримуюсь 5 основних правил: 1. Не нашкодити. Адже клієнти довіряють нам найдорожче – своє обличчя. 2. Дати більше, ніж очікує клієнт. 3. Сучасний косметолог – також і психолог. Потреба у відпочинку – той прихований чинник, який часто є глибинною основою візиту. 4. Постійне навчання. Сучасна індустрія краси – це потужні лабораторії, в яких працюють найкращі хіміки, біохіміки, біологи, технологи, фізики. Відстежувати новітні тенденції, багато вчитися, постійно займатися професійним самовдосконаленням – обов’язкові складові успішної роботи. 5. Любити свою професію."

 
 
Залишити відгук ↓
 
Ще ніхто не залишив відгуків до запису.