0-800-339-515 (бесплатно) (067) 406 81 08 (050) 410 29 08 Замовити дзвінок
0
Корзина 0 грн.
Ваш кошик порожній
Официальный импорт с 2005 г.
Более 70 дилеров по Украине
Собственный сервисный центр
Выставочный зал 150 м2
УкрУкр
kosmetologia.com.ua

Косметологічні апарати: дезінфекція і стерилізація

 • 28 серпня 2020 19:15:28
 • Олеся Мандебура-Нога,
 • Відгуки: 0
 • Переглядів: 1057

Ризик інфікування і зараження небезпечними вірусами рідних, особливо дітей, близьких та інших клієнтів – одна з найбільших небезпек у роботі косметолога. Серед найбільш поширених небезпечних хвороб – туберкульоз, гепатити В і С, ВІЛ, герпес, грипи, рота- і коронавіруси тощо.

Згідно з даними ВООЗ, працівники косметологічної сфери належать до професій підвищеного ризику – адже косметолог елементарно не може передбачити, з яким «букетом» вірусів чи інфекцій прийде до нього на чистку наступний клієнт. Якісна й ретельна обробка – єдиний спосіб максимально уберегтися від можливого зараження, особливо враховуючи специфіку нинішньої обстановки. 

Косметологічні апарати: якщо немає безпосереднього контакту зі шкірою

В арсеналі косметологів є прилади, під час роботи з якими відсутній як такий контакт з епідермісом. Це означає, що вони не потребують повного дотримання правил дезінфекції і стерилізації, але однак їх вимагають. Як приклад наведемо такі:

 • Апарати для фотодинамічної терапії (не маска)
 • Апарат для проведення процедури газорідинного пілінгу

Процедура фототерапії можлива із застосуванням приладів 2-х видів, і ця різниця передбачає різний ступінь дезінфекції і стерилізації апаратів:

 • Контактний вид: маска як опція в комбайні для гідропілінгу AquaFacial 8-в-1  тмBeauty Service
 • Неконтактний: косметологічний апарат для фотодинамічної терапії у вигляді лампи модель 110Е тм Beauty Service

Маска для світлотерапії, яка кладеться на обличчя клієнта, вимагає ретельного опрацювання засобами для дезінфекції чи так званої холодної стерилізації. А лед-лампа зі шкірою не контактує взагалі – і в цьому одна з її переваг.

Косметологічна процедура газорідинного пілінгу – це безконтактний вид фізичного пілінгу, в якому працює насичена киснем стиснута мікро струя води. Цей прилад контактує лише з руками косметолога – і він також потребує лише очищення і застосування дезінфікуючих розчинів низького рівня.

Але більшість комбайнів передбачає наявність безпосереднього контакту зі шкірними покривами.

Косметологічні апарати: валідна дезінфекція і стерилізація

Величезна перевага косметологів естетичного напряму – відсутність контакту зі слизовими оболонками під час процедури, які поряд з кров’ю найнебезпечніші щодо інфікування і потребують дотримання повної схеми обробки.

Згадаємо навчальні курси – загальними протипоказаннями для призначення курсу апаратних косметологічних процедур є будь-які прояви захворювань дерматологічного характеру на шкірі клієнта. І це пов’язано не лише з актуальністю дезінфекції і стерилізації. Коли людина приходить на прийом до косметолога з великою кількістю джерел елементів запалення, спеціалісти знають – на такій шкірі жодні процедури не проводяться.

Спочатку її треба заспокоїти – для цього існують спеціальні мануальні антисептичні програми, часто – розроблені виробниками професійних косметологічних засобів.

Маніпуляції на обличчі, що здійснюються за допомогою косметологічних апаратів, проводяться лише за умови цілісності шкірних покривів – уже навіть дотримання однієї цієї умови суттєво зменшує ризик можливого інфікування. Тут виділимо 4 важливих аспекти для проведення наступної дезінфекції і стерилізації:

 • Апарат: під час процедури відсутній безпосередній контакт самого апарата зі шкірою клієнта
 • Косметологічні насадки: є прямий контакт з епідермісом
 • З’єднувальні шланги, трубки: можливий випадковий контакт
 • Інструменти, що не контактують зі шкірою взагалі: наприклад, флакон для акваспрея

Кожен з цих 4 видів передбачає різний підхід до дезінфекції і стерилізації, оскільки косметологічний апарат в цілому розділяється на окремі групи з різним ступенем небезпеки.

Інструменти: критичні, напівкритичні, некритичні

І ось тут уже можна застосовувати прийнятий на озброєння світовим медичним співтовариством підхід відомого вченого й медика Темпського університету (США) Ерла Сполдинга – про поділ медичних засобів і предметів догляду на 3 категорії, що потребують різної дезінфекції і стерилізації:

 • Критичні
 • Напівкритичні
 • Некритичні

Цей поділ ґрунтується на ступеню ризику інфікування у випадку користування інструментами. Косметологія, яка має безпосереднє відношення до людського тіла, його шкірних покривів і крові, повною мірою застосовує цю класифікацію при виборі способів дезінфекції і стерилізації для своїх робочих інструментів – косметологічних апаратів, їх насадок, робочих інструментів косметолога тощо.


 

Оскільки косметологічний апарат сам по собі, з’єднувальні шланги і провід, флакон для акваспрею не контактують зі шкірою, вони не відносяться ані до критичних, ані до напівкритичних. Застосований для них метод деконтамінації – очищення й дезінфекція низького рівня. Косметологу достатньо ретельно протерти їх серветкою, змоченою у дезінфікуючому розчині. Стерилізація не потрібна – та й нереальна.

А ось насадки для косметологічних апаратів – уже зовсім інша справа. І тему їх дезінфекції і стерилізації ми вивчимо окремо в наступній статті.

 • Посты автора
 • Биография
author
Олеся Мандебура-Нога,

Дипломований косметолог: "У своїй косметологічній практиці я дотримуюсь 5 основних правил: 1. Не нашкодити. Адже клієнти довіряють нам найдорожче – своє обличчя. 2. Дати більше, ніж очікує клієнт. 3. Сучасний косметолог – також і психолог. Потреба у відпочинку – той прихований чинник, який часто є глибинною основою візиту. 4. Постійне навчання. Сучасна індустрія краси – це потужні лабораторії, в яких працюють найкращі хіміки, біохіміки, біологи, технологи, фізики. Відстежувати новітні тенденції, багато вчитися, постійно займатися професійним самовдосконаленням – обов’язкові складові успішної роботи. 5. Любити свою професію."

 
 
Залишити відгук ↓
 
Ще ніхто не залишив відгуків до запису.