0-800-339-515 (бесплатно) (067) 406 81 08 (050) 410 29 08 Замовити дзвінок
0
Корзина 0 грн.
Ваш кошик порожній
Официальный импорт с 2005 г.
Более 70 дилеров по Украине
Собственный сервисный центр
Выставочный зал 150 м2
УкрУкр
kosmetologia.com.ua

Киснева мезотерапія: новітня красива легенда

 • 11 жовтня 2020 15:00:02
 • Олеся Мандебура-Нога,
 • Відгуки: 0
 • Переглядів: 5161

Запрошення до обговорення чи навіть дискусії – саме так може звучати друга назва цієї статті. Хоча косметологію складно відокремити від психологічно-емоційних аспектів, які в тому числі складають її суть, все ж це треба робити. Давайте детально розглянемо й обговоримо одну з останніх емоційно яскравих и насичених процедур, що з’явились на українському б’юті-ринку – кисневу мезотерапію. В описах на багатьох сайтах вона позиціонується як процедура для омолодження – і це дуже серйозна заявка.

 

 

Інноваційна косметологія все частіше останнім часом радує цікавими та яскравими новинками. Що особливо приваблює – безін’єкційний характер процедур. відсутність проколів і можливих ускладнень, відсутність болісності й періоду реабілітації – додаткові привабливі «бонуси» і для косметологів, і для їхніх клієнтів. Одним з таких відносно нових модних методів у сучасній естетичній і доглядовій косметології є киснева мезотерапія. Її суть – оксигенація шкірних покривів, насичення клітин тканин киснем.

Кисень: навіщо він потрібен шкірі

Оксимезотерапія, оксигенотерапія, окситерапія, киснева терапія, біоокситерапія – назви-синоніми одно й того ж методу та однієї і тої ж процедури. Як і багато інших методик і заснованих на них процедурах, до косметології вона прийшла з терапії. Власне, оксигенотерапія – це медичний термін, який означає використання кисню для лікування – гіпоксії, отруєння чадним газом тощо. У класифікації Всесвітньої організації охорони здоров’я вона має власний код АТХ – V03AN01. Нагадаємо, що АТХ (АТС) – міжнародна система класифікації лікарських засобів.

Мабуть, багато жінок добре знають кисневі коктейлі – їх часто прописували при вагітностях, а також рекомендували діткам у дитячих садочках і школах. Рідко який санаторій, профілакторій, фізіотерапевтичний кабінет чи, тим паче, фізіотерапевтичне відділення їх не мали. Інгалятори, концентратори – із тієї ж сфери. За живлення ран та опіків, лікування вугрової хвороби, акне тощо киснем – аналогічно.

Косметологія використала пряму назву методики, але її суть – зовсім інша. Дихання шкіри – саме таку забезпечує О2. Він відповідає, у тому числі, за синтез колагену й еластину – а отже, його нестача призводить до уповільнення процесу їх біосинтезу. У цілому ж, при його нестачі відбувається величезний перелік процесів, які у підсумку призводять до передчасного старіння, руйнування антиоксидантного захисту, втраті вологи, утворенню передчасних зморшок, тьмяному кольору обличчя, огрубінню верхнього рогового шару епідермісу. Особливо це актуально для жителів мегаполісів – хто, як не вони, більше всіх знають про забруднене повітря, «аромати» асфальту і машин, потужні офісні кондиціонери та обігрівачі.

 

 

Недивно, що питання насичення клітин киснем розробляється в наукових та дослідницьких лабораторіях вже не одне десятиліття. На широкий ринок виходять серії різноманітних косметичних брендів з лінійками кисневої косметики для професійного та домашнього використання, а останнього року з’явився навіть окремий напрям – озоцевтика, косметика з активним умістом захищеними європейськими патентами біо-озону. Логічно, що розробляються і з’являються спеціальні апарати, а в салонах краси – засновані на їх використанні процедури.

Киснева мезотерапія: суть методу

Клітини епідермісу поглинають кисень безпосередньо з повітря – а його концентрація у масштабах планети Земля повільно зменшується і на сьогодні складає близько 21%. Про те, що О2 потрібен для підтримки будь-якого життя – рослин, тварин і людей, ми всі знаємо і пам’ятаємо зі шкільних уроків. Наша шкіра потребує його не менше. Чим більше технологічно буде розвиватися людство і, відповідно, забруднювати рідну планету, тим більше нам буде потрібний для життя цей газ без кольору, смаку й запаху.

Як процедура мезотерапія – методика, яку добре знають косметологи та медики. Вона існує в кількох різновидах:

 • Ін’єкційна
 • Безін’єкційна (наприклад, електропорація)
 • Лазерна і т.п.

 Сьогодні фактично з’являється ще один її різновид – киснева мезотерапія. Суть класичної мезотерапії – введення на різну глибину різноманітних активних інгредієнтів сироваток, коктейлів, ампульних препаратів тощо. Наприклад, у тій же електропорації «голкою» виступає електричні імпульси високої частоти і низької інтенсивності. У так званій іонній мезотерапії – іонофорезі – постійний струм силою до 50 мА і напругою 30-80В, в ультразвуковій – іонофорезі – коливання ультразвукових хвиль. При роботі насадки електропорації утворюються іонні канали – і через них певна доза лікарських і косметичних засобів потрапляє під шкіру і депонується в ній. У різних неін’єкційних методів різна глибина введення, різна процентна кількість введеної речовини, своя специфіка. Вважається, що найефективніша у цьому відношенні – електропорація. Хоча інші методи теж мають своїх переконаних прихильників.

У кисневій мезотерапії «голкою» виступає вузько направлений струмінь 98% насиченого кисню, який подається під тиском 2 чи навіть кілька атмосфери. Саме ці цифри фігурують в описах процедури на різних сайтах. В іншому принцип дії схожий: косметолог наносить на очищений та відлущений епідерміс вітамінну чи з іншими компонентами сироватку і обробляє поверхню струменем О2.

Оксигенотерапія: ефективність методу

Багато чисельні описи методики демонструють багато переваг. Кисень у тканинах виконує такі важливі функції:

 • Покращення клітинного метаболізму
 • Відновлення волокон колагену
 • Корекція вікових змін
 • Лікування вугрової хвороби
 • Позбавлення від пігментації, рубців, шрамів, слідів постакне
 • Підвищення еластичності, звуження пор, вирівнювання кольору обличчя та рельєфу
 • Відновлення стресової, реактивної, чутливої шкіри, шкіри курців
 • Загальне омолодження

І у зв’язку з цим давайте трохи поміркуємо.

1. На жаль, у численних публікаціях не вдалося знайти показники кількості введеної за допомогою такого виду мезотерапії речовини. Зате є інформація, що активні компоненти під тиском у 2 атмосфери досягають рівня базальної мембрани. У ось у зв’язку з цим питання кількості введеної активної речовини набуває особливої важності – адже косметологія в своєму арсеналі має кілька безін’єкційних процедур з введення: іонофорез, іонофорез, електропорацію. І такі порівняльні дані були би досить цікавими й переконливими – який відсоток від усього препарату вводить кисень за допомогою кисневої мезотерапії.

2. Мабуть, не буде великим перебільшенням стверджувати, що схожі результати можна отримати і від деяких інших процедур. за великим рахунком, вся косметологія, особливо апаратна, працює безпосередньо на досягнення всіх вищевикладених результатів, комплексного вирішення проблеми старіння та anti-age терапія, лікування проблемної шкіри.

Нашвидкуруч можна навести кілька процедур, ефект від яких максимально ідентичний наведеному вище переліку:

 • Карбоксітерапія
 • Гідропілінг
 • Фото динамічна терапія
 • Процедури з застосуванням різноманітних лазерних апаратів

Киснева мезотерапія: що пишуть англомовні джерела

Українська косметологія у переважній більшості випадків працює з зарубіжними методиками – на українському ринку вкрай мало технологій авторства наших вчених і дослідників. А отже, основні об’єктивні аналітичні, дослідницькі та критичні статті можуть надати саме англомовні дослідження. Та й підхід до клієнтів там все ж інший – крім очевидних плюсів та переваг конкретної процедури, клієнта поінформують про можливі нюанси. І дуже остерігаються давати нездійснених обіцянок.

Результати пошуку вражають – у відповідь на ключову фразу «oxygen therapy» Google люб’язно надав 281 МІЛЬЙОН посилань. Переглянути й вивчити таку кількість джерел – справа нереальна, довелось обмежитись кількома першими сторінками. Більшість лінків – переважно медичного характеру, але косметологічний та естетичний напрям теж є.

Отже, що пишуть «за кордоном» про кисневу мезотерапію – якщо стисло й коротко:

 • Запущену шкіру киснева терапія навряд чи спасе
 • Вона не замінює догляд за обличчям на постійній основі, адекватне зволоження, дотримання здорового й активного способу життя
 • Застосування О2 швидше можна розглядати як приємний додаток до постійного догляду – це те ж саме, що «додати трошки протеїнів до коктейлю»
 • Спільна робота О2 та активних компонентів нанесених препаратів створює оптимальні умови, за яких клітинки шкіри себе найкраще почувають
 • Результати після процедури носять миттєвий, але тимчасовий характер – вони недовговічні, найбільший ефект методика дає як стабільна регулярна практика
 • Немає достовірних наукових даних, що підтверджують «доставку» струменем кисню вітамінів та поживних речовин в шкіру
 • Відсутні клінічні дослідження цього методу лікування шкірних покривів (тут відзначимо, що час, що минув від написання статті – 2016 р., такі дослідження теоретично могли з’явитися)
 • «Єдині захисні заходи пов’язані з вашими очікуваннями… будьте реалістичні і уникайте неправдивих заяв про чудесні цілющі властивості кисню». (Джерело: An Esthetician’s Opinion on Oxygen Therapy: https://www.skincarebyalana.com/blog/is-oxygen-good-for-skin/)
 • Оптимально використовувати кисневу мезотерапію як спосіб розслаблення і відпочинку, напередодні важливої події у житті тощо

Киснева мезотерапія: попередні висновки

Підсумовуючи, можна сформулювати кілька таких висновків.

 1. Кисневі процедури, апарати та косметика – для професійного та домашнього застосування – важливий і запитаний напрям. Це дихання нашої шкіри, її свіжість і чистота. А головне – підтримка її молодості.
 2. У салонах краси киснева мезотерапія успішно може виконувати функцію експрес-процедури миттєвої краси. Добрі результати вона покаже, якщо застосовувати її напередодні важливої події – весілля, зустрічі однокласників та одногрупників, презентації тощо.
 3. За аналогією з лед-масками, які купують для персонального домашнього використання, апарат для насичення клітин шкіри киснем може бути досить запитаним для постійного домашнього догляду. У такому випадку можна з більшою долею впевненості говорити про високу ефективність процедури – якщо не забути ним користуватись хоч періодично, але все-таки на постійній основі. Разова процедура суттєвого омолодження не зробить.
 4. Як варіант підтримки молодості – так, киснева мезотерапія як технологія спрацює. Для зрілої шкіри вона може застосовуватися швидше заради додаткових приємних бонусів та відчуттів. Чи можна її розглядати як салонну процедуру для омолодження – під питанням з певною часткою сумнівів. Те, що видимий результат після процедури буде – однозначно так. Наскільки він стійкий, які пролонговані наслідки, наскільки метод ефективний саме для вікової, а не молодої, шкіри – питання, що поки не мають чітких переконливих відповідей.

 

 

Косметологія, призвання якої – збереження молодості, свіжості і краси, з великим ентузіазмом «відгукується» на появу будь-якого нового методу чи апарата, і кисневої мезотерапії – у тому числі.

Наскільки вона ефективна – з економічного та естетичного погляду, чи посяде свою нішу у серйозних апаратних безін’єкційних anti-age методиках – чи стане приємним бонусом для релаксу – покаже час. І обличчя клієнтів.

 • Посты автора
 • Биография
author
Олеся Мандебура-Нога,

Дипломований косметолог: "У своїй косметологічній практиці я дотримуюсь 5 основних правил: 1. Не нашкодити. Адже клієнти довіряють нам найдорожче – своє обличчя. 2. Дати більше, ніж очікує клієнт. 3. Сучасний косметолог – також і психолог. Потреба у відпочинку – той прихований чинник, який часто є глибинною основою візиту. 4. Постійне навчання. Сучасна індустрія краси – це потужні лабораторії, в яких працюють найкращі хіміки, біохіміки, біологи, технологи, фізики. Відстежувати новітні тенденції, багато вчитися, постійно займатися професійним самовдосконаленням – обов’язкові складові успішної роботи. 5. Любити свою професію."

 
 
Залишити відгук ↓
 
Ще ніхто не залишив відгуків до запису.