0-800-339-515 (бесплатно) (067) 406 81 08 (050) 410 29 08 Замовити дзвінок
0
Корзина 0 грн.
Ваш кошик порожній
Официальный импорт с 2005 г.
Более 70 дилеров по Украине
Собственный сервисный центр
Выставочный зал 150 м2
УкрУкр
kosmetologia.com.ua

Як стати косметологом? Керівництво від А до Я

  • 17 жовтня 2019 15:26:22
  • Олеся Мандебура-Нога,
  • Відгуки: 0
  • Переглядів: 10462

Професія косметолога – одна з найцікавіших і найпривабливіших у сфері краси. Кожна жінка – сама себе косметолог з мінімальною освітою. Щоденне очищення, чистки, домашній догляд – процедури, знання яких дівчинка отримує від мами, а потім – самостійно. Спокуса суттєва, щоб замислитися – як реалізувати свою мрію творити прекрасне, допомагати бути доглянутими, красивими? Як стати фахівцем косметологом в Україні, отримати освіту і перетворити улюблене заняття в квітучий бізнес?

Професія косметолог: освіта спеціаліста

Як стати косметологом – з чого почати? Кожна справа починається з отримання освіти. Перевага цієї професії – можливість її освоїти в будь-якому віці. Якщо ввести в пошуковик ключову фразу «курси косметолога», можна отримати величезну базу для опрацювання – кількість посилань про освіту варіюється від 50 тисяч до 850.

Варіантів два – різниця в тому, буде вона медичною чи ні: у вищих навчальних закладах (спрощений варіант – медичних коледжах) або на коротких курсах. Саме в цьому – головне розмежування в роботі і проведенні процедур майбутнього фахівця, яке дає йому освіта. Професію косметолога можна отримати лише в медичному вузі з закінченням додаткових курсів. Вища медична освіта збільшує і розширює кар’єрні можливості фахівця – в напрямах пластичної хірургії, дерматології, ін’єкційних процедур і т.д.

Закінчення медичного коледжу і «сестринська» освіта – гарний варіант стати фахівцем косметологом. Така освіта дає право на проведення процедур, пов’язаних з пошкодженням шкіри – дорогих ін’єкційних методик, наприклад, процедури плазмоліфтінгу.

Але далеко не кожен фахівець може і хоче бути медиком – специфіка цієї освіти підходить не всім. Сьогодні ніша естетичної косметології розвивається настільки швидкими темпами, що навіть неінвазивні процедури за допомогою сучасного обладнання дозволяють фахівцеві отримати чудовий результат. Той, хто не хоче колоти і різати, хто готовий почати новий етап у житті і кардинально змінити професію, кого цілком задовольняє освіта косметолога-естетиста, вибирає курси: інтенсивні, вихідного дня, вечірні, з ліцензією МОН або авторські, за 5 або 25 тисяч грн. У косметолога шлях розвиватися, стати справжнім фахівцем лише один – постійне вдосконалення своїх знань, навчання і самонавчання.

Диплом на руках – що далі

Спеціаліст, отримавши на руки диплом про освіту, поспішає застосувати свої знання на ділі. Адже це так цікаво – спробувати себе в ролі повноцінного сертифікована косметолога! Перші базові навички косметолог набуває під час навчання. У професії косметолога важливі практичні напрацювання, правильна постановка руки для проведення будь-якої процедури. Як тримати ложку УНО, в якому темпі водити насадкою під час процедури фонофорезу, як робити пілінги і карбоксітерапію – цим процедурам фахівці вчаться на практичних заняттях, які є обов’язковою складовою освіти косметолога.

Відразу після отримання освіти можливі кілька варіантів: працювати і проводить процедури в клініці, поліклініці, стати фахівцем у санаторії – якщо є медична освіта, бути косметологом в салоні, відкрити свою власну справу, здійснювати процедури тільки для себе, задля власного задоволення або поповнити ряди тіньового бізнесу – проводити процедури на дому.

Найбільш простий та економічний легітимний варіант – отримати цінний досвід самостійного проведення базових процедур у салоні. При цьому не потрібні додаткові капіталовкладення – все надає салон. Для фахівця потрібно вписатися в робочий ритм установи, працювати на результат, напрацьовувати себе репутацію якісно проведеними процедурами, підтверджуючи свою освіту. Якщо косметолог через певний час «дозріє» до власного бізнесу, у нього вже буде колосальний досвід – професійний, психологічний, діловий, адміністративний.

Професія – косметолог: працювати на себе

Якщо фахівець здобуває освіту в першу чергу для себе, для душі, привабливий і цікавий варіант – власний бізнес. Це складніше, буде потрібна не одна консультація грамотного юриста, бухгалтера, економіста, будуть потрібні постійні фінансові вкладення. І постійна підтримка близьких людей – емоційна складова вкрай висока.

Перші питання, які потрібно вирішити – юридичного характеру. Процедура оформлення ФОП, пошук кабінету (бажано з центральним водопостачання), оренда / суборендуа комунальні платежі і реклама – перші пункти, які фахівцеві з освітою косметолога доведеться вирішувати.

Друга група – оснащення кабінету професійним обладнанням, купівля кушетки, візки, лампи, закупівля витратних матеріалів – від ватних дисків до дезінфікуючих засобів. З метою економії косметологи початківці для дорогих процедур купують б / у апарати. У такій тактиці є приховані ризики – невідомо, скільки років апарат працював у попереднього фахівця і чи був у ремонті, чи падала на підлогу ультразвукова лопатка-скрабер і т.д. Нова техніка, що має свіжу дату покупки, гарантійний талон і післягарантійне обслуговування – кращий захист особистих фінансових вкладень фахівця.

Ще одні ризики фахівця пов’язані з першими, самостійно проведеними, процедурами. Одна справа модель в навчальному центрі і косметолог працює під наглядом викладача, й інша справа – особистий перший досвід з незнайомими людьми, хоча освіта вчить правильності дій. Зібрати анамнез, поставити правильні питання і отримати релевантні відповіді, коректно визначити тип шкіри і тип старіння, скласти грамотну програму догляду та призначити оптимальні процедури, не забувши про протипоказання – ці аспекти відпрацьовуються з практикою, адже кожен клієнт – унікальний досвід для фахівця.

Процедури і їх якість: як вибрати косметику

Вибір косметики – окреме питання для фахівця. На ринку України – близько 180 брендів професійної косметики торгових марок усього світу – від Польщі і Чехії до США і Японії. Одні мають тривалий досвід перебування на українському ринку краси, інші – відносні новачки. Одні фахівці в неінвазивних, інші – інвазивних процедурах. Перше знайомство косметолога з торговими марками відбувається під час навчання – бренди укладають договори з навчальними центрами, надаючи свої кошти для освіти і навчання, проведення процедур.

У кінці навчання представники фірм приходять у групу до косметологів з презентаціями своєї торгової марки, роздаючи інформаційний матеріал, прайси продукції, пропонуючи фахівцям одноразові набори з суттєвою знижкою для процедур під назвою «Стартовий набір косметолога». Він включає 10–15 одиниць найнеобхіднішої продукції. Інші формують тематичні пакетні пропозиції, наприклад, для чистки обличчя. У ньому близько 10 одиниць засобів – від очищення до крему «на вихід» з протоколами процедур і можливостями додаткової освіти.

Вибір професійної косметики – заняття цікаве, хоч і дороге. Роблячи процедури, фахівець методом проб знайде для себе саме ті засоби, з якими у нього виходять найкращі результати.

У професії косметолога важливо – постійно навчатися, відвідувати заходи – виставки, семінари, майстер-класи. Якщо Ви зважилися на цей крок, отримали освіту і стали фахівцем – наполегливості вам, удачі і позитиву!

  • Посты автора
  • Биография
author
Олеся Мандебура-Нога,

Дипломований косметолог: "У своїй косметологічній практиці я дотримуюсь 5 основних правил: 1. Не нашкодити. Адже клієнти довіряють нам найдорожче – своє обличчя. 2. Дати більше, ніж очікує клієнт. 3. Сучасний косметолог – також і психолог. Потреба у відпочинку – той прихований чинник, який часто є глибинною основою візиту. 4. Постійне навчання. Сучасна індустрія краси – це потужні лабораторії, в яких працюють найкращі хіміки, біохіміки, біологи, технологи, фізики. Відстежувати новітні тенденції, багато вчитися, постійно займатися професійним самовдосконаленням – обов’язкові складові успішної роботи. 5. Любити свою професію."

 
 
Залишити відгук ↓
 
Ще ніхто не залишив відгуків до запису.