Є заклади, відкриттю яких передує копітка робота з дотримання головної вимоги – відповідати санітарно-гігієнічним нормам і правилам. Особливо це стосується косметологічних закладів. Іноді красиво вималюваний в ідеях дизайн кабінету косметолога складно узгоджується з робочою буденністю, протоколами проведення процедур і маніпуляцій, а також – з потребою щоденного прибирання й дезінфекції.
Косметологічний кабінет: загальні вимоги
Знайти приміщення для косметолога з якісним освітленням, яке б відповідало законодавчо зафіксованим нормам – завдання непросте. Має бути дотриманий перелік умов, якщо воно буде оформлюватися саме як косметологічний кабінет – вимоги чітко прописані в «Державних санітарних правилах і нормах для перукарень різних типів ДСПіН 2.2.2.022-99»:
- Розташування: автономне
- Площа: не менше 12 кв.м. на 1 робоче місце для проведення процедур
- Висота: не менше 3.3 м для косметологічних кабінетів, що проектуються, і не менше міжповерхової висоти в житлових будівлях
- Обов’язкова наявність усіх видів інженерного устаткування: водопроводу, каналізації, вентиляції тощо
- Освітлення для проведення косметологічних процедур: природне, штучне, комбіноване
- Рівень освітлення для робочих поверхонь: не менше 750 лк.
Кабінет косметолога: обладнання
Мінімальний набір обладнання, наявність якого необхідна для проведення косметологічних процедур, чітко прописані у пункті 4.8. тих же санітарно-гігієнічних правил і норм:
- Косметологічне крісло (кушетка)
- Столик або візок для інструментарію
- Стілець для косметолога, що обертається
- Тумба для косметологічних препаратів
- Фізіотерапевтичне обладнання (зручна загальна назва, яка з практичної точки зору дозволяє обладнати на законних підставах кабінет косметолога будь-яким апаратом для проведення процедур на обличчі й тілі)
- Умивальна раковина
- Настінне дзеркало
- Стелажі для чистої (додамо – й одноразової) білизни
- Прилади для проведення дезінфекції та стерилізації
Це – законодавчо встановлений перелік обладнання й меблів, без якого кабінет косметолога не зможе офіційно відкритися. Як підказує досвід, одного візка недостатньо – якщо його верхня полиця зайнята під моно апарат чи комбайн, потрібен ще один візок – для всієї косметики, що використовується під час проведення кожної процедури. Адже самих лише масок може бути більше десяти туб – для конкретної проблеми, різного типу шкіри, різного віку і найрізноманітніших косметологічних процедур. Плюс засоби для очищення шкіри, тонізації тощо.
Все обладнання в кабінеті косметолога повинно мати позитивний висновок державної санітарно-гігієнічної експертизи. Це стосується професійних меблів, обладнання місця для процедур, апаратів і комбайнів, засобів для дезінфекції, одноразових витратних матеріалів. Якщо компанія, скажімо, в якої ви купуєте техніку, є офіційним представником, вся необхідна документація буде вам видана на руки разом з покупкою.
Кабінет косметолога: освітлення й дизайн
Належне освітлення – обов’язкова умова для якісного виконання будь-яких косметологічних операцій. Складно уявити, що яку б то не було процедуру – чистку чи ін’єкції – можна проводити без професійного якісного освітлення місця роботи косметолога спеціальною лампою лупою. Сучасні виробники пропонують джерела локального освітлення будь-якої потужності – але, відповідно до санітарних норм, воно не має бути менше 750 лк. В пріоритеті – природне освітлення, при цьому мінімальний коефіцієнт природного освітлення – не менше 1.5%.
Ну а вимоги до будь-якого дизайну визначаються головною умовою: зносостійкість з витримуванням щоденних дезінфікуючих процедур. Стіни, підлога, обладнання і меблі – їх покриття має бути рівним, гладеньким, стійким до хімічних розчинів. Кабінет косметолога має бути чистим, функціональним, затишним і продуманим у кожній дрібниці – щоби сюди хотілося постійно повертатися – за красою і відпочинком.