0-800-339-515 (бесплатно) (067) 406 81 08 (050) 410 29 08 Замовити дзвінок
0
Корзина 0 грн.
Ваш кошик порожній
Официальный импорт с 2005 г.
Более 70 дилеров по Украине
Собственный сервисный центр
Выставочный зал 150 м2
УкрУкр
kosmetologia.com.ua

Як доглядати за шкірою обличчя в умовах мегаполісу?

  • 20 березня 2019 09:16:24
  • Відгуки: 0
  • Переглядів: 1840

мегаполіс

Тема догляду за шкірою в умовах мегаполісу вже понад 10 років існує як окремий напрям у світовій косметології зі своїми власними правилами, основними рекомендаціями і головними підходами. Щоб зрозуміти всю важливість і актуальність теми, найголовніше – усвідомити всі негативні складники такого мультикомпонентного поняття, як «мегаполіс».
 
Отже, що таке мегаполіс з точки зору косметології? Насамперед – несприятлива екологія. Власне, нинішній стан екології давно вже став серйозною проблемою для сучасного людства у світовому масштабі. Проблеми зі здоров’ям людини як причинно-наслідковий зв’язок стану екології планети – один з головних напрямів досліджень світової медичної науки. І не лише науки, і не лише медичної – тема активно обговорюється на рівні урядів держав і міжнародних організацій, зокрема, Всесвітньої організації охорони здоров’я.
 
Зрозуміло, що здоров’я шкіри людини як складник загального стану здоров’я теж перебуває у цій площині. Думаємо, що в даному випадку не буде великим перебільшенням вживати термін «здоров’я шкіри». Шкірний покрив людини – найбільший орган, і він безпосередньо вступає в контакт з агресивним навколишнім середовищем, яке є своєрідною «візитівкою» великого міста.
 
З погляду косметології, найбільшою мірою шкіра людини в умовах мегаполісу страждає від таких чинників, як:
 
- величезний рівень забрудненості повітря, величезні дози шкідливих токсичних речовин (у першу чергу – найдрібніші  частинки бруду, пилюки, сажі, смол, асфальту, вихлопних газів, важких металів, автомобільної гуми тощо)
- ультрафіолетове випромінювання (за даними ряду досліджень, перше місце серед чинників передчасного старіння шкіри займає саме фотостаріння)
- різкі перепади температур – і влітку, і взимку (влітку це робота кондиціонерів на охолодження  і підвищення рівня токсикації повітря – наприклад, всі ми гарно знаємо, як «пахне» розпечений сонцем - асфальт, взимку – контраст між холодним повітрям ззовні і гарячим від централізованого опалення, роботи обігрівачів тощо)
- напружений щоденний графік і загалом ритм життя, постійні стреси, нервові потрясіння і переживання.
 
Всі ці викладені вище чинники негативно впливають на стан шкіри, викликаючи такі явища, як:
 
- закупорка пор
- алергічні реакції
- запальні процеси в епідермісі
- пігментація та гіперпігментація шкіри
- руйнування колагену та еластану
- зростання небезпечних вільних радикалів у клітинах шкіри
- втрата вологи в клітинах, тьмяність шкіри, її лущення, підвищення рівня чутливості
- руйнування захисного гідроліпідного бар’єру шкіри
- передчасне фотостаріння шкіри.
 
Найбільше від руйнівного впливу цих чинників потерпає делікатна шкіра на відкритих ділянках шиї, обличчя, зони декольте і рук. Саме вони найбільше відкриті для прямого агресивного впливу забрудненого середовища і сонця, а отже, найбільш уразливі.
 
Повністю захистити себе, свій організм і шкіру від дії шкідливих чинників в умовах постійного проживання у великому місті (чи загалом у місті з несприятливою / катастрофічною екологічною обстановкою) – нереально. Єдине, чим можна допомогти – максимально нейтралізувати їх ефект, захищаючи свою шкіру і відновлюючи її.
 
Власне, догляд за шкірою можна розділити на 2 основні складники. Перший – це правильний щоденний домашній догляд, і 2 – професійний салонний догляд за допомогою апаратної косметології. Ці два складники тісно пов’язані між собою. З одного боку, лише домашнього догляду явно недостатньо, щоб протягом тривалого часу зберігати красу і молодість шкіри. З віком чи з профілактичною метою шкіра потребує серйознішого косметологічного втручання. 
 
З другого боку, професійні процедури в косметологічному кабінеті чи салоні краси мають свої правила, у т.ч. щодо певної періодичності – загалом їх рекомендується проводити курсами кілька разів на рік в залежності від потреб шкіри, її стану, віку пацієнта тощо. І хоча апаратна косметологія дуже ефективна і результативна, щоденна коректна підтримка досягнутого ефекту в домашніх умовах забезпечить стійкий пролонгований ефект від процедур.
 
Базовий домашній догляд традиційно передбачає ретельне дотримання кількох основних етапів: очищення шкіри, її тонізація, зволоження чи живлення – залежно від типу і віку. Велике місто додає ще кілька етапів, насамперед це захист шкіри та її детоксикація.
 
Захист шкіри у першу чергу передбачає створення захисних бар’єрних фільтрів від UVA та UVВ променів, відомих як SPF-фактор (Sun Protective Factor). І якщо ще десяток років тому рівень захисту 10–15 вважався в середньому оптимальним для щоденного використання (при білій шкірі 25–30), то сьогодні косметологи рекомендують використовувати продукцію з індексом 30–50, особливо в період активного літнього сонця. Відповідно до географічного розташування України, період дії сонця у нас починається в другій половині – кінці лютого і триває до кінця жовтня. Отже, і креми, і декоративна косметика мають містити відповідний індекс захисту – і на шкірі працює один, найвищий.
 
Детокс-догляд – один з найголовніших етапів. Лише ретельної домашньої чистки шкіри в умовах несприятливого середовища недостатньо – періодично косметологи рекомендують проводити процедури з детоксикації шкіри, які передбачають глибоке очищення і стимуляцію мікроциркуляції крові. Глибоке апаратне очищення і відлущення верхнього шару епідермісу сприяє виведенню шкідливих речовин, особливо вільних радикалів. Оскільки видів апаратної чистки багато, саме фахівець-косметолог стане тут найкращим порадником – адже свою специфіку щодо кожної конкретної процедури має вік пацієнта, тип шкіри, її стан, ситуативна проблема. 
 
Загалом же, здоров’я людини, у тому числі і шкіри, значною мірою залежить від щоденних правил життя самої людини. Мініманізація шкідливих звичок, правильне харчування, вживання достатньої кількості води (саме води, чай/кава сюди не відносяться), активний рухливий спосіб життя, позитивні емоційні і життєві установки – ті речі, які повною мірою здатні забезпечити здоров’я і красу. Особливо – в умовах мегаполісу. І звичний догляд за шкірою в таким умовах стане приємним б’юті-бонусом.

 
 
Залишити відгук ↓
 
Ще ніхто не залишив відгуків до запису.